POTÉ: EMOCIONÁLNA HUDBA KU KONCU SVETA

Na druhom albume „A Tenuous Tale Of Her“ skúma parížsky hudobník Poté prostredníctvom svojich emocionálnych stavov apokalypsu.

Poté už videl niekoľko kútov sveta. Tento producent a spevák sa narodil na karibskom ostrove Svätá Lucia. Od svojich dvanástich rokov vyrastal v Londýne a dnes žije v Paríži. V súčasnosti sa na svojom novom albume „A Tenuous Tale Of Her“ zaoberá koncom sveta. V jeho nahrávkach počuť klubové zvuky, ktoré sa miešajú so zvukmi jeho pôvodu. Jeho prejav je jemný, zraniteľný a zároveň zvádza k tancu.

Poté vidí vo svete paniku a chaos.

Nedávno prezradil: „Objavil som aj krásne emócie. Môže sa stať, že niekto niekoho miluje a stará sa o neho. Najčastejšie je to dcéra, manželka, manžel. Vždy sú najbližšími osobami, ktoré chcú každý chrániť. Chcel som rozprávať tieto príbehy, ako aj divoké, panické a šialené reakcie na ne.“

Protiklady sa na albume zjednocujú aj po hudobnej stránke.

Hudba vychádza z klubovej scény. K dunivému undergroundovému londýnskemu zvuku, rytmom Karibiku a inšpirácii lisabonským štýlom kuduru teraz Poté pridáva svoj šťavnatý hlas, pokojnejšie tóny a atmosférické zvukové melódie.

Hlboký pohľad dovnútra.

Jeho prvé terapeutické sedenia so sebou prinášajú aj nové smerovanie.

„Myslím, že som v živote dosiahol bod, keď som sa musel vyrovnať sám so sebou a otvoriť sa. Nebol som na to zvyknutý, pretože v karibskej komunite sa o terapii nehovorí. Myslím si, že len som chcel povedať niečo nahlas. Minulý rok som išiel prvýkrát na terapiu a mám z toho čertovskú radosť,“ hovorí Poté.

Klamstvá, láska a zraniteľnosť.

Poté rozpráva príbehy neustále rastúcich klamstiev, nadmernej sebadôvery a úzkostných porúch. Rozpráva o tom, ako sa môže zmeniť pohľad na veci a ako sa strach môže vyvážiť vzájomnou láskou.

Na albume „A Tenuous Tale Of Her“, napriek všetkej zraniteľnosti, premyslenosti a apokalyptickej nálade, sa podarilo hudobníkovi vytvoriť atmosféru, na ktorú by si človek rád zatancoval s nádejou, že svet sa ešte nekončí.

NMR (foto: press Poté)