KATARÍNA KORČEK VYDÁVA DEBUTOVÝ ALBUM!

Po pôsobení v skupinách Made II Mate a Lady Kazoo sa rozhodla ísť vlastnou cestou a naplniť si svoj hudobno-spevácky sen. Katarína Korcek vydáva v decembri debutový album 21st Century Movie a na február 2017 plánuje špeciálny krst.

Každá z trinástich popových piesní v štýle funk, soul či blues má svoj vlastný, osobitý príbeh z Katkinho života v USA a na Slovensku. Nielen ako autorské dielo v zmysle hudobného a textového nápadu, skladby sa v čase prostredníctvom  rôznych spoluprác s hudobníkmi občas úplne zmenili. „Keď som kvôli evidencii vydania albumu sedela nad jednotlivými skladbami a spisovala muzikantov a ďalších spolupracovníkov – kto všetko sa podieľal, spolupodieľal, zasahoval autorsky, aranžérsky či producentsky, zrazu som mala zapísané 2 plné strany papiera. Bola a stále som veľmi vďačná každej osobe, ktorá na ňom spolupracovala len tak – z radosti z mojej hudby.“

Katarína spieva v angličtine, ktorú považuje za svoj rodný jazyk. Témou jej textov je nielen láska v rôznych podobách, ale aj niekoľko vážnejších, pokorných a silných osobných tém. Napríklad pieseň pre matku. Asi najznámejšou skladbou na albume je Strawberry Kisses, ktorá sa objavila v slovenských rádiách ešte v časoch činnosti kapely Lady Kazoo.

Pieseň, ktorú Katarina vybrala ako singel pred vyjdením albumu nesie názov Darkness. „Táto pesnička vznikla v období, keď sa mi všetko naokolo zdalo cudzie. Mala som pocit, že musím všetko akosi prežívať sama. Často som upadala do melanchólie. Môj jediný priateľ v tom čase bola akurát tá temnota, ktorá nemá svoju hĺbku, ani vek, ani zvuk či tvár, len prosto je. Plánujeme k nej nakrútiť aj videoklip podľa predlohy, ktorá sa mi prisnila,“ prezradila Katka.

Album produkovali Vrabec a Martin Gašpar, mixoval a mastroval Ján Machút. Zaujímavo dopadla spolupráca s časťou dychovej sekcie Swing Society Orchestra (J. Chorvát, S. Šimek, J. Slezák), aranže „dychov“ dodávajú skladbám výnimočnú atmosféru. „Chalani svoje party pripravili aj nahrali skvele a v niektorých piesňach zasa nájdete takzvané umelé „dychy“ – o tie sa postaral Martin Gašpar. Odporúčam urobiť si malý test a po prvýkrát počúvať album bez náhľadu do bookletu – skúste si tipnúť, ktoré sú živé a ktoré nie. Výsledok vás možno prekvapí,“ usmieva sa Katarína.

Speváčka si album vydáva sama, vyjde v strede decembra. Od 7. decembra je možné si ho predobjednať cez stránku zijemehudbou.sk. Čoskoro pribudne aj jeho digitálna verzia.

Hosťami na albume 21st Century Movie sú Dano Heriban, Maťo Zajko, Vrabec, Martin Gašpar, Michal Žáček, Juraj Tatár a Silvia Josifoská. Okolo Kataríny je za jej takmer dlhoročnú kariéru stále početný výskyt hudobníkov, krst albumu nebude výnimkou. „24. februára 2017 pripravujeme s aktuálnou kapelou krst, kde sa tak-nejak stále zvyšuje počet hostí. Účasť prisľúbili chalani z Made II Mate, s ktorými si na pódiu plánujeme zahrať, môj dlhoročný priateľ Robo Roth bude tiež prekvapením večera, vokály koncertu odspieva Silvia Josifoská, hosťovať bude aj charizmatický Jerguš Oravec…verím, že sa program bude páčiť, čaká nás ešte veľa práce,“ dodáva Katarína Korcek.

Katarína Korcek pôsobí na domácej hudobnej scéne viac ako dvadsat‘ rokov. Pôvodom je Slovenka, do roku 1990 žila v USA, následne sa vrátila do svojho rodiska.

V 90-tych rokoch spievala a tvorila v populárnych formáciách Accidents Happen a Made II Mate, koncom minulého storočia založila vlastný projekt Lady Kazoo. Popritom spolupracovala s najznámejšími interpretmi a skupinami z domácej i českej hudobnej branže ako napr. Peter Lipa, Jana Kirschner, Richard Müller, Andrej Šeban, Marián Čekovský, Robo Roth, Hex, IMT Smile, Para, Dara Rollins, David Koller, Lenka Dusilová, Slobodná Európa a mnohými ďalšími. Je dlhoročným stálym hosťom v orchestri Swing Society Orchestra.
Katarína Korcek vydáva v decembri 2016 debutový album 21st Century Movie. Jeho predskokanom je aktuálny singel Darkness.

Bibiána Grebeňová Šedivá (foto: Jellinek Photography)

Viac na: www.katarinakorcek.com