LE PAYACO SI NOVOU SKLADBOU PRAJÚ PREDĹŽIŤ LETO

Chcete si predĺžiť leto? Novinka od skupiny Le Payaco avizuje nový album, ktorý vyjde už v októbri pod názvom „Vidíme sa“.


Po prvej ochutnávke „Vtáci“, ponúkajú Le Payaco ďalšiu zo skladieb z pripravovaného siedmeho albumu. Samotný názov piesne „Leto“ prezrádza, že sa ešte na chvíľu vrátime do horúcich letných dní.

Pesničku premiérovo spieva najmladší člen kapely Jerguš Oravec, ktorému obsah a aranžmán skladby sadli zo všetkých členov kapely najlepšie. Leto tak, ako prvý singel „Vtáci“ napísal a zložil Juraj Vitéz:

„Text ku skladbe Leto som napísal v zime. Na chvíľu sa mi vrátili príjemné pocity, ktoré Leto prináša. Je o láske a myslím si, že sa v nej môže nájsť každý. Je o horúcich dňoch, ktoré plynú o čosi pomalšie a v ktorých si môžeš robiť čo chceš. Ideálne so svojou láskou. V refréne som použil motív búrok z teplých dní, ktoré zmyjú všetko zlé a ostane po nich iba čistota, pokoj a svieži vzduch. Narážal som tak na dnešné medziľudské vzťahy, ktoré sú častokrát plné špiny, nervozity a nenávisti a zaslúžili by si, aby prišla silná búrka a zmyla všetky nánosy falše a zlých emócií,“ povedal Juraj.


Le Payaco majú v repertoári niekoľko romantických piesní, ktorých ústrednou témou je láska.

Za všetky stačí spomenúť „Ráno“, „Popový dážď“, „Pohybliví v nehybnom“ alebo „Šarm a štýl“. Obe zverejnené skladby Vtáci a Leto naznačujú, že nový album Le Payaco „Vidíme sa“ bude patriť medzi najzaujímavejšie nahrávky v diskografii kapely. Klip k piesni vytvorila umelá inteligencia pod drobnohľadom Jerguša Oravca.

„Ako vydavateľ môžem prezradiť, že skladby na novom albume budú opäť pestré, čo pri Le Payaco môžeme považovať za ich rukopisný štandard. Na albume pracovali všetci členovia kapely, robili to naozaj poctivo a pomerne dlho. Je u nich dobrým zvykom maximálne sa sústrediť na kvalitu zvuku, záleží im na dokonalej atmosfére, poradí pesničiek a samozrejme veľa času venujú výslednému mixu. Pri ňom riešia aj tie najmenšie detaily. Aj to bol dôvod prečo album tentokrát vznikal pravdepodobne v najlepšie vybavenom čisto analógovom štúdiu Birdland pri Považskej Bystrici. Podľa mňa samotná hudba, texty a výsledný zvuk určito poteší každého milovníka kvalitnej hudby,“ prezradil Branislav Kaľavský z vydavateľstva BRUUDER Records.

NMR (foto: press BRUUDER Records)