LIMBO – NOVÝ VIDEOKLIP SLOVENSKÉHO PROJEKTU BLAME YOUR GENES

Slovenský producent vystupujúci pod názvom Blame Your Genes sa môže pochváliť novým singlom Limbo, ktorý vyšiel na prestížnom nemeckom labeli Traum Schallplatten. Súbežne s ním bol zverejnený aj jeho videoklip.

Vo videu je hlavnou postavou tanečník Michal „krishpin“ Zoller, ktorý sa pomocou tanca snaží odzrkadliť pocit, ktorý v ňom vzbudzuje pieseň Limbo. „Nejde o žiadnu choreografiu. S Mišom sme si dopredu určili slová, z ktorých má tanec vychádzať a všetko ostatné sme nechali plynúť,“ hovorí režisérka Katarína Gramatová.

„Dospela som k myšlienke, že to čo by sme mali sledovať by mohla byť emócia skľúčenia alebo uzamknutia. Preto som sa snažila zobraziť postavu alebo predmet v situácií ktorú niečo obmedzuje, resp. skľučuje,” pokračuje Katarína. „Pre pestrosť a sýtosť farieb sme si zvolili točiť na 16 mm kameru, ktorá so sebou okrem špecifických farieb a zrna nesie aj iný prístup k práci ako je u digitálneho snímania zvykom. Neustále zoomy k objektom znázorňuje nekonečné sa približovanie k hranici, ktorú nikdy neprekročia”, dodáva kameraman Filip Knoll.

„Spraviť zaujímavý a originálny tanečný videoklip je podľa mňa neľahká úloha. Som hrozne hrdý na to, ako sa tejto partičke mladých a šikovných ľudí podarilo“, hovorí Lukáš Zdurienčík, ktorý stojí sa projektom Blame Your Genes.

Spomínaný singel je predzvesťou nového EP Blame Your Genes, ktoré vyjde taktiež na nemeckej značke Traum. „Keď som sa dozvedel, s akými fantastickými hudobníkmi a vlastne mojimi hudobnými vzormi tento label spolupracoval, bol som veľmi rád, že chcú spolupracovať aj so mnou”, hovorí Lukáš. Vyzdvihuje hlavne producentov ako Max Cooper, Parra for Cuva alebo Nathan Fake.

Lukáš Zdurienčík a NMR (foto: Lea)