LLIANE DE HAVAS – POVŠIMNUTIA HODNÁ HVIEZDA R´N´B

Lianne-La-Havas-blood-2Lliane De Havas – Blood  (Warner Music 2015 )

Lliane De Havas je v Londýne narodená pesničkárka, ktorá po prvý raz na seba výraznejšie upozornila v roku 2012 albumom Is Your Love Big Enough?

Hudobný server iTunes ho nominoval na jeden z najlepších albumov roka a speváčka sa už v tom čase mohla pochváliť spoluprácou s interpretmi, ako napr. Alicia Keys, alebo Prince.

V týchto dňoch jej vychádza druhý album nazvaný Blood.

Obsahuje piesne v ktorých sa ešte viac odráža speváčkin zmiešaný grécko-jamajský pôvod, ako v minulosti. Okrem R´n´B v nich totiž počuť reggae, alebo aj pop nedávnych desaťročí. V druhej polovici albumu dokonca aj rockové gitary a bicie. V textoch sa hovorí väčšinou o rodine, no zaoberajú sa aj témami medziľudských vzťahov (Unstoppable ), alebo ľútosťou a túžbou (Never Get Enough ).

Blood produkoval Stephen Mc Gregor, čiže ten istý hudobný producent, ktorý sa podpísal aj pod predchádzajúci album Lliane. Možno i preto po stránke zvukovej drží pohromade.

Na debutovom albume vyznievala Lliane de Havas skôr ako pesničkárka. Jeho pokračovateľ  ju  však vykresľuje ako všestranne nadanú popovú hviezdu, ktorú nemožno prehliadnuť.

Róbert Gregor