LUCIE REDLOVÁ PREDSTAVUJE NOVÝ VIDEOKLIP K PIESNI AŽ UZAMKNEME NEBE

Lucie Redlová 2018Pesničkárka a multiinštrumentalistka Lucie Redlová predstavuje nový klip k piesni „Až uzamkneme nebe“ z nedávno vydaného EP „Otázky“.

Video vznikalo spontánne počas februárového pobytu na Srí Lanke, scenár zverila Redlová do rúk srílanskej prírody a podnebia. „Až uzamkne nebe je o dni strávenom v horách, o výhľade na more a plávajúcich lodiach, tak nápad využiť tento pobyt k realizácii klipu nenechal na seba dlho čakať. Nafilmovali ma kamaráti, strih som zverila skúsenému Tomášovi Hennelovi, okrem iného bubeníkovi z pop punkovej skupiny Criminal Colection,“ hovorí Redlová.

Text piesne napísal básnik a muzikant Aleš Švanca, s ktorým sa Redlová zoznámila prostredníctvom textovej dielne Slávka Janouška. „Na textovke sa vie, že ja si k piesňam slová nepíšem, takže mi občas niekto niečo pošle. Keď som ten text vtedy čítala, prešiel mi mráz po chrbte. Bola som na Malorke a prežila ten deň presne takto. V horách, s pohľadom na more a člny, „dodáva.

 

 

Minialbum „Otázky“, vydaný vo februári tohto roku, rozširuje bohatú diskografiu Redlové. Tá zahŕňa nielen spolupráce na albumoch jej hudobných kolegov – napr. Květy, Žamboši, Traband a ďalšie – ale aj jej sólové platne Prvé, Posledný (2009) a Križovatka (2012). Na novom EP otázky nájdete piesne Otázky, Až uzamkneme nebe a Vzpomínej zlehka, ktpré sú o vzťahoch partnerských i rodinných, o neistote a odpustení. EP Otázky produkoval a miešal Tomáš Neuwerth v štúdiu Animan, ktorý na albume tiež dohral ďalšie nástroje a naspieval zbory; Redlová naň prizvala tiež svojich spoluhráčov, basgitaristu Ivana Trpíka, bubeníka Milana Kratochvíla a hosťujúceho klaviristu Pavla Sotoniaka. Pesničkárka vystúpi v lete sólovo na Festivale pre židovskú štvrť Boskovice, folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou, na valašskom festivale Andělská Bystřička, či na zavedenom Festivale Banát v rumunskom Eibenthale.

Z recenzií EP Otázky:
„Rozprávanie o neistote spojenej s blížiacou sa štyridsiatkou, o zotrvačnej láske z povinnosti, o neschopnosti fungovať vo vlastnej rodine, dezilúzii a snahe neopakovať rovnaké chyby ako naši blízki pôsobí úprimne a uveriteľne. A práve v tom tkvie nenápadná sila obyčajných príbehov, s ktorými je ľahké sa stotožniť. “ Martin Řezníček, Full Moon Zine

„Aj keď je to fakt horké a melancholické, počúva sa to veľmi pekne. Ako návnada na ďalšiu platňu, ktorá snáď príde čoskoro, funguje skvele. „Honza Průša, Musicserver.cz

Anna Mašátová (foto: press Redlová)