DUO MALALATA NEZAHÁĽA, NAHRALO NOVÚ PIESEŇ A VRACIA SA NA PÓDIÁ

DJ-ské duo MALALATA, známe zo žúrov Balkan Bashavel, napriek koronakríze v poslednom období neleňošilo.

Okrem organizovania viacerých online parties pracovali Roman Lalík a Jakub Kmošena, ktorí spolu hrávajú už neuveriteľných 13 rokov, aj na vlastnej tvorbe. Spoločne so Sendreiovcami a Lukiem FWD tak pred pár dňami nahrali novú pieseň „Poštáris“.

„Pôvodnú rómsku ľudovku O poštaris avel máme veľmi radi. Nemali sme ale k dispozícii žiadnu jej verziu, ktorá by sa hodila na naše parties. Preto sme sa rozhodli, že ju skúsime prerobiť podľa našich predstáv,“ vysvetľuje Roman. „Oslovili sme našich známych, skvelú rómsku kapelu Sendreiovci, ktorí pre track nahrali živé nástroje a hlavne pesničke dodali nezameniteľné vokály,“ dopĺňa Jakub. Na finálnej verzii zanechal svoj rukopis aj producent Lukie FWD zo štúdia The Wellders. O vizuál s postaral ilustrátor Marek Sivý.

„Snáď sa pozitívna energia, ktorá panovala pri zrode Poštárisa, prenesie aj na jeho poslucháčov a najmä na návštevníkov našich akcií,“ verí Jakub a potvrdzuje, že MALALATA sa už zasa pomaly vracia k tomu, čo ju baví najviac, teda k hraniu pred ľuďmi a pre ľudí.

Prvú popandemickú offline akciu spravili chalani na konci mája v Prahe.

Za slovenskými fanúšikmi sa dostali až v závere júna. Že návrat nebol ľahký, prezrádzajú Romanove slová: „Organizácia akcií teraz samozrejme bola a je trochu iná a to v Česku aj na Slovensku. Nebavíme sa len o stále sa meniacich uvoľňovacích opatreniach, ale aj výraznom limitovaní kapacity, ktoré malo za následok, že sa na party často nedostali všetci, ktorí chceli. No našťastie v oboch krajinách sa situácia posúva stále k lepšiemu. Aj tak sa ale v lete budeme sústrediť výhradne na open-air formát.“

A ako vlastne MALALATA spätne hodnotí skúsenosť s neplánovanou dlhou prestávkou a čo si z nej odnáša?

„Bola to pre nás bezprecedentná situácia a veľká škola. Užili sme si kopec nervov, či už v spojitosti s výpadkom príjmov, alebo promptnou realizáciou formátov, s ktorými sme dovtedy nemali skúsenosť. Na druhú stranu sme mali čas sa zastaviť a venovať veciam, na ktoré sme nemali priestor niekoľko rokov. Veríme, že z tohto podivného obdobia vyjdeme silnejší nielen my, ale aj celá hudobná scéna. Že sa vydarí letná open-air sezóna a na jeseň sa neohrození druhou vlnou stretneme zasa v kluboch.“

NMR (foto press: MALALATA)