MEDIAL BANANA SÚ NEDOTKNUTEĽNÍ. MAJÚ NOVÝ KLIP AJ ALBUM!

Po vyše štyroch rokoch si do svojej diskografie zapisuje kapela Medial Banana svoj tretí radový album s názvom Nedotknuteľní.

Medial Banana, ako najvýraznejší domáci predstavitelia žánrov reggae a dancehall, vydávajú svoj nový album „Nedotknuteľní“ pod hlavičkou svojho dvorného vydavateľstva Reggae Callin‘ Records. Distribuovať ho bude Warner Music. Ich novinka je od 15.5.2020 dostupná na všetkých streamovacích službách.

Nový album Medial Banana vznikal takmer celý v domovskom štúdiu Wellders v Bratislave.

Titul „Nedotknuteľní“ obsahuje trinásť autorských skladieb, o ktorých mix sa postaral Jaro Žigo Jr. a o master Američan Chris Graham. Pestrosť žánrových presahov jednotlivých členov sa aj tentokrát prejavuje v mimoriadnej rôznorodosti materiálu, avšak s charakteristickým ‚banánovským‘ zvukom.

Na albume sa nachádzajú vedľa seba piesne ako rub-a-dub hymna „Rudebwoy“, energický drum’n’bass „One Love“ s anglickým Mc Jimmy-m Dangero-m, uvoľnený letný hit „Slnečné brýle“, či recesistické roots reggae „Detektív vyčmuchal“. Silný ohlas zaznamenáva hlavne pieseň „Staré časy“, ktorá je výsledkom spolupráce so spriatelenou kapelou Polemic či tanečný hit „Môžem všetko“.

Na potenciálny úspech v komerčných rádiách má našliapnuté aj titulná zaľúbená pieseň „Nedotknuteľní“ s chytľavým refrénom a štipľavými slohami.

Vydanie albumu sprevádza aj uletený nový klip z chránenej dielne Nefkus na skladbu „Život ide ďalej, ktorá síce neplánovane, ale pomerne trefne vystihuje aktuálnu dobu koronovú.

Chalanov z Medial Banana zasiahla pandémia počas spoločnej turné so skupinou Polemic, ktoré sa aktuálne presúva na október tohoto roku.

Najbližšie môžete banánov vidieť naživo z pohodlia a bezpečia svojich domov, presne na Deň detí, 1. júna o 20:00 na kapelnom YouTube a Facebooku, počas špeciálneho live stream koncertu k novému albumu. Svojich obľúbených hudobníkov môžete v týchto časoch podporiť najmä kúpou ich hudby (CD, vinylov), merchu alebo aj kúpou symbolického vstupného. Stay home, stay safe & listen to reggae music!

Sveťo Moravčík a NMR (foto: pres Medial Banana)