MEDIAL BANANA A POLEMIC PREDSTAVUJÚ SPOLOČNÚ PIESEŇ “STARÉ ČASY”

Spojenie, na ktoré sa dlho čakalo. Medial Banana a Polemic. Dve stálice slovenského ska a reggae spájajú sily a obohacujú slovenskú hudbu nadčasovou skladbou „Staré časy“.

Medial Banana + Polemic 2019

Vydarená spolupráca priekopníkov jamajskej hudby na Slovensku vznikala niekoľko mesiacov a objaví sa na pripravovanom albume k desiatemu výročiu Medial Banana koncom roka.

Skladba, ktorá mnohým vyčaruje úprimný úsmev na tvári a prinesie závan nostalgie, može osloviť niekoľko generácií poslucháčov. Vznikala na striedačku v bratislavských štúdiách The Wellders a One Love a o mix aj master sa postaral Ivan Jombík. Animovaný klip s kolážami fotiek oboch kapiel pochádza z dielne Radovana Marčeka a Lenky Mišin-covej z Kreus Film a dokonale vystihuje atmosféru pesničky.

Novú pieseň „Staré časy“ predstavia polemici s banánmi po prvýkrát naživo na festivale Uprising na Zlatých pieskoch v Bratislave v sobotu 24.8.2019. Počas spoločnej show zahrajú obe kapely svoje najväčšie hity a oslávia okrúhle jubileum – Polemic neuveriteľných 30 a Medial Banana úžasných 10 rokov na scéne. Nenechajte si to ujsť!

Sveťo Moravčik a NMR (foto: press skupín)