METRONOME FESTIVAL LÁKA SLOVÁKOV DO PRAHY. VYSTÚPIA STING, KASABIAN, YOUNG FATHERS AJ SOLOMUN

Jeden z najpopulárnejších svetových hudobníkov, britský gitarový fenomén či držitelia Mercury prize. Také sú prívlastky mien tvoriace len časť z line-upu českého Prague Metronome Festivalu, ktorý sa uskutoční od 23. do 24. júna 2017 na pražskom Výstavišti. Vystúpia na ňom Sting, Kasabian, Young Fathers, GusGus, Solomun a mnohí ďalší zaujímaví interpreti zahraničnej, aj česko-slovenskej scény.

 

40 koncertov v priebehu dvoch dní, svetoznáme súčasné aj budúce hudobné hviezdy, koncerty priamo v centre Prahy na piatich pódiách a k tomu možnosť neďalekého kempovania pri pražskom parku Stromovka aj s parkovaním zadarmo. To je výpočet niekoľkých atribútov a aktivít, ktoré čakajú na slovenských návštevníkov Prague Metronome Festivalu. Dvojdenná permanentka je momentálne dostupná v predpredaji od 70 eur. Za túto cenu dostanete napríklad exkluzívny koncert britského speváka a skladateľa Stinga (v tej dobe nebude vystupovať na Slovensku a ani vo Viedni), excentrických Kasabian ako jednu z najúspešnejších súčasných gitaroviek v globále, či hip-hopových experimentátorov Young Fathers, ktorí sa nedávno stali hitom ďalšieho pokračovania filmu Trainspotting. Všetky spomínané zoskupenia pricestujú do Prahy s novými albumami, v prípade Young Fathers minimálne s novým materiálom. Pokiaľ ide o skupinu Kasabian zo známého futbalového mesta Leicester, tak niekoľkonásobní držitelia NME Awards vydávajú v týchto dňoch svoj očakávaný šiesty štúdiový album For Crying Out Loud. 

 

Môžeme sa prichystať na veľký zážitok a gitarový príval energie. O popularite Kasabian svedčí aj to, že na ich samostatný minuloročný koncert v Británii dorazilo 50 000 fanúšikov,” hovorí s nadšením programová riaditeľka festivalu Barbora Šubrtová, ktorá sa mimoriadne teší aj na českú festivalovú premiéru Stinga. Ten do Prahy príde s čerstvým albumom 57th & 9th a bude to v tej dobe jeho jediný koncert v  česko-slovensko-rakúsko-maďarskom regióne. Ďalšie mená z bohatého hudobného programu zahŕňajú napríklad islandských GusGus, populárneho dídžeja a producenta Solomuna, psychedelických Birth of Joy, etiópsku Arethu Franklin – Ester Rada, či české hviezdy ako David Koller a Monkey Business. Na festivale nebudú chýbať ani slovenské mená, ktoré organizátori zverejnia už čoskoro.

Alexander Čerevka