METRONOME FESTIVAL PRAGUE – SVETOVÉ HVIEZDY UPROSTRED ČESKEJ METROPOLY

Metronome festivalChcete si v júni užiť pekný víkend? Potom neváhajte a vydajte do Prahy, kde sa 21. a 22. júna koná Metronome Festival Prague. Ten patrí medzi najväčšie metropolitné festivaly v Európe. Tento rok uvedie svetové hviezdy, akými sú spevák Liam Gallagher, ktorý v Prahe odštartuje svoje svetové turné a odohrá aj piesne Oasis. Britská skupina Morcheeba má pre Prahu pripravený špeciálny program. Ďalej sa predstavia nemeckí klasici elektronickej hudby Kraftwerk (poprvýkrát predstavia svojou 3D show na festivale) a škótski Primal Scream so svojou „best of show“.

Metronome Festival je metropolitným festivalom, ktorý vám umožní zažiť atmosféru „open air“ doplnenú o pohodlie veľkomesta. V Prahe navyše vystúpia aj zástupcovia slovenskej hudobnej scény a to kapela The Ills alebo pesničkárka Katarzia

Okrem hlavných účinkujúcich vystúpia aj ďalšie hviezdy žiariace na svetových festivaloch, akými sú Jungle Anna Calvi. Pre milovníkov elektronickej hudby sú pripravené „indoor stage“, ktoré návštevníkom umožnia zábavu až do ranných hodín. Vystúpia tam napríklad nemeckí Digitalism, ktorí patria už od roku 2004 k najväčším hviezdam vlny new rave a okrem vlastnej tvorby majú na svojom konte niekoľko vynikajúcich remixov a Danny Howard, nielen britský klubový DJ svetového mena, ale tiež jedna z hviezd legendárnej rozhlasovej stanice BBC Radio 1. Okrem nich vystúpi izraelská speváčka a raperka Noga Erez a nemecká dvojica, tvoriaca na pomedzí elektronickej hudby a world music, s názvom Ätna.

Metronome Festival je metropolitný festival, ktorý vám umožní zažiť atmosféru hudobného festivalu v krásnom prostredí historickej Prahy a tiež v pohodlí, ktoré mnohí ocenia. Festival je úplne „cashless“, má zabezpečené výborné sprievodné služby a rovnako aj komfortné zázemie.  

piatok 21. júna LIAM GALLAGHER, MORCHEEBA, PRAŽSKÝ VÝBĚR, DANNY HOWARD, LAURAN HIBBERD, LENKA DUSILOVÁ, KHOIBA, KAMP!, KATARZIA, MANON MEURT, ÄTNA, THE ILLLS, JOHN WOLFHOOKER, LAZER VIKING a ďalší
sobota 22. júna KRAFTWERK 3-D, PRIMAL SCREAM, JUNGLE, DIGITALISM DJ SET, ŽENSKÝ VÝBĚR, ANNA CALVI,  REYKJAVÍKURDAETUR, BLACKWAVE, NOGA EREZ, OHM SQUARE, WWW, FLOEX & TOM HODGE, ILLE a ďalší

O Metronome Festival Prague

Metronome Festival Prague je prvý veľký hudobný festival, ktorý sa koná v českom hlavnom meste. Tento rok pozýva na svoj štvrtý ročník. K jeho špecifikám patria zameranie na všetky vekové aj žánrové poslucháčske vrstvy, akcent na to najaktuálnejšie z hudobnej súčasnosti aj to najživotnejšie z minulosti. Dramaturgia tiež dbá na starostlivý výber domácich účinkujúcich, ktorí sa spravidla prezentujú s unikátnym programom – takým, ktorý nemôžu diváci inde zažiť. Usporiadatelia kladú dôraz nielen na kvalitný program, schopný osloviť široké publikum, ale aj na návštevnícky komfort open air pódií aj zastrešených scén, dostatok miest na sedenie, veľký výber občerstvenia, veľkokapacitné wi-fi a od ročníka 2018 tiež na bezhotovostný platobný systém, ktorý divákom ponúka bezpečné platenie na festivale, minimálne státie v radách a rýchlejšie odbavenie. Festival sa tento rok chystá posunúť latku ešte vyššie.

Metronome Festival za celé obdobie jeho konania navštívili také hviezdy ako Iggy Pop, Foals, Sting, Chemical Brothers, Kasabian, Tom Odell, Ella Eyre, David Byrne, John Cale alebo Massive Attack. Len minulý rok navštívilo festival 18 000 návštevníkov.

Andrea Gregorová a NMR (foto: press)