MICHAEL KRÁSNÝ PREDSTAVUJE DRUHÝ ALBUM 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, basgitarista, spevák a dlhoročný sprievodný hráč trubkára Laca Décziho, nahral druhý sólový album s názvom „20:20“.

Po prevažne inštrumentálnom debute „Doing What I Do“ (2016) nahral Krásný vokálno-jazzové skladby so žánrovými presahmi. Album „20:20“ prináša osem skladieb, Krásného autorské piesne (Just A Man, Night Voices) aj prearanžované jazzové a popové skladby (We Found Love, Sway, Spain, Nature Boy, All Of Me a This Masquerade).

„Nejsem stylově úplně vyhraněný. Samozřejmě je mi nejblíže jazz, ale mám strašně rád i pop. V New Yorku jsem hrával s různými svatebními kapelami a neskutečně mě to bavilo. 20:20 stmeluje jazz a dává desce charakter, uslyšíte však také prvky dalších hudebních stylů jako bossa nova, samba, funk, rock… ,“ hovorí k žánrové rozmanitosti Krásný.

Nápad na nahratie platne „20:20“ sa zrodil pred dvoma rokmi, vzhľadom k ďalším projektom Krásný realizáciu odkladal.

Pandémia koronavírusu ho uväznila na jar tohto roku doma v New Yorku, vďaka voľnému času sa mohol pustiť do práce. Koncom mája bola v brooklynskom štúdiu Atomic Sounds natočená časť platne s hosťami – bubeníkom Jeremym Gaddiem (Hiram Bullock, Alicia Keys, Richard Bona, Roy Ayers, Harry Belafonte, Backstreet Boys …), ktorý s Krásným spolupracoval aj na prvom albume, pianistom Shedrickom Mitchellom (Whitney Houston, Aretha Franklin, Stevie Wonder, Chaka Khan, Maxwell, Jay-Z, R-Kelly, Terrance Blanchard, Kenny Garrett, Christian McBride…) a bubeníkom Joe Nerom, s ktorým sa Krásný stretol v sprievodnej kapele Petera Cincottiho.

V Prahe potom bola dokončená jej podstatná časť aj s českými hudobníkmi, ktorí s Krásným spolupracovali v skorších projektoch.

K nahrávaniu albumu „20:20“ prizval pianistu Jana Uviru (Laco Déczi & Celula New York), gitaristu Adama Tvrdého, trubkára Miroslava Hloucala, saxofonistu Zbyňka Polívku a bubeníka Martina Linharta. Neoddeliteľnou súčasťou bol odborný dohľad producentov Davida Vostrého a Jiřího Vidasova.

Michael Krásný pochádza z hudobnej rodiny, od detstva hral na klavír, v dvanástich rokoch založil s bratom prvú kapelu a vzal do ruky basovú gitaru.

Po ľudovom konzervatóriu, vyhraných súťažiach a oceneniach študoval na Ježkově konzervatóriu v Prahe. Od roku 2012 je dvorným basistom Laca Decziho a jeho Celuly New York.

Spolupracoval s americkým spevákom a jazzovým pianistom Petrom Cincottim a mnohými českými umelcami ako Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Ondřej Ruml, Milan Svoboda, Ondřej Pivec, Yvetta Blanarovičová, Brian Charette, Chris DePino, Elisabeth Lohninger, Michael V, Štěpán Markovič, hral v kapelách Šavle Meče, Benedikta, Krucipüsk, Duende, Psychonauti, Expedícia Apalucha alebo Gaia Mesiah.

Anna Mašátová a NMR (foto: press Michael Krasny)