NA JAZZÁKY PRÍDE AJ KAPELA GHOST-NOTE

45. ročník Bratislavských Jazzových Dní (BJD) sa bude konať od 25. do 27. októbra v bratislavskej Inchebe.

Ghost Note

Na Bratislavské Jazzové Dni (BJD) príde aj texaská formácia Ghost-Note, ktorá bude headlinerom prvého večera. Americkú formáciu tvoria poprední hudobníci. Hviezdou kapely je aj basgitarista MonoNeon. Jeho svojský štýl pochválil aj Marcus Miller. No najväčšiu poctu dostal od Princea, ktorý ho pozval do svojej kapely. Aj bubeník Robert „Sput“ Searight a perkusionista Nate Werth patria medzi špičkových hudobníkov súčasnosti. Zo stálej zostavy Ghost-Note s Princeom hrával aj baritón a tenorsaxofonista Sylvester Onyejiaka. Altsaxofonista Jonathan Mones je členom Funky Knuckles. Na Bratislavských Jazzových Dňoch doplní Ghost-Note gitarista Peter Knudsen.

V piatok 25. októbra sa na festivale premiérovo predstaví aj Jonah Nilsson z projektu Dirty Loops a mladý francúzsky skladateľ a gitarista Paul Jarret, ktorý zahrá spolu s jedným z najvplyvnejších amerických bubeníkov Jimom Blackom. Na hlavnom pódiu sa predstaví aj kapela Tibor Feledi Kairos Quintet, ktorá vyhrala súťaž mladých talentov BJD 2018. Vo svojej hudbe kombinuje groove a džezové prvky s vplyvom elektroniky, fusion či improvizácie. Skupina získala aj cenu Jazzový album roka v rámci Radio_Head Awards 2018.

45. ročník BJD sa bude konať od 25. do 27. októbra v bratislavskej Inchebe. Účasť na podujatí predtým potvrdili Connie Han a Salvador Sobral. Festival otvorí 17. septembra v bratislavskej Vodnej veži koncert Ľudových Mladistiev a ich hostí.

Silvia Turnerová s SITA (foto: Keith Griner)