NA UPRISING 2020 MIERI KOFFEE, DUB FX, ČI HANG MASSIVE

Trinásty ročník bratislavského festivalu Uprising odhalil zo svojho medzinárodného programu mená ako Koffee, Dub FX a Hang Massive.

K prvým ohláseným umelcom ako Max Romeo, Hempress Sativa, Roni Size, DJ Vadim či Mungo’s Hi Fi sa behom uplynulých dní pridalo niekoľko atraktívnych posíl. Návštevníci Uprisingu sa posledný augustový víkend môžu tešiť na obdivuhodného beatboxera a loopera Dub Fx-a, svetovo najznámejších hráčov na tzv. hang drum Hang Massive, troch nekompromisných MCs: Dynamite MC, Killa P a Jman a aj jamajského roots reggae veterána Prince Alla so skupiny Suns of Dub. Najväčšiu pozornosť na seba však strhla jeho krajanka Koffee, ktorá sa iba pred pár dňami stala najmladšou a vôbec prvou ženskou držiteľkou Grammy za najlepší reggae album.

Čerstvá dvadsiatnička Koffee má namierené vysoko.

Už v mladom veku sa natrvalo a výrazne zapísala do dejín reggae a postupne svojou hudbou dobíja okrem rodnej Jamajky aj celý svet. Vypočujte si jej ocenený album „Rapture“ a nepremeškajte jej exkluzívnu stredoeurópsku premiéru 28. augusta na festivale Uprising 2020.

Z Jamajčanov sa medzi novými menami objavil reggae veterán Prince Alla, ktorý už v 60-tych rokoch spolupracoval s Joe Gibbsom, mentorom samotného Boba Marleyho.

Prince Alla a jeho vystúpenie je veľký hudobný zážitok. Na Uprising sa po šiestich rokoch vráti Dub Fx, svetový street performer a majster beatboxu, ktorý to z pouličného buskera dotiahol na tie najväčšie pódiá bez pomoci komerčných rádií a nahrávacích spoločností. Do Bratislavy príde predstaviť aj svoj ešte horúci nový album „Roots“.

Tento rok sa na festivale predvedie aj duo Hang Massive, svetovo najznámejší hráči na Hang drum a Hand pan, ktorí na svojich videách nazbierali už vyše 100 miliónov videní. Pripravte sa na nadpozemský hudobno-vizuálny zážitok a objavte čaro tohto mystického hudobného nástroja.

Súpisku trinásteho ročníka doplnia aj traja ostrieľaní MCs, ktorí sa pridajú k už zverejneným DJ-om.

Legendárneho Dynamite MC uvidíte po boku drum and bass a jungle legendy Roni Size. A spoločne s DJ Vadim-om sa na pódiu ukážu Killa P a Jman so svojou nekompromisnou lyrickou smršťou. Novinky uzatvára poľský producent Dreadsquad, ktorý zahrá spoločne so Španielom Lasai-om.

Sveťo Moravčík a NMR (foto: press festivalu)