NICKODEMUS NA NOVOM ALBUME SPÁJA ĽUDÍ PROSTREDNÍCTVOM HUDBY

Nickodemus - A Long Engagement (Wonderwheel Recordings , 2018)

Nickodemus je americký dídžej a producent, ktorý prostredníctvom hľadania nových hudobných foriem vytvoril špecifickú tvár rešpektovaného hudobného vydavateľstva Wonderwheel Recordings. Z jeho rozmanitej diskografie čerpá aj naše rádio.

Nickodemus

Nickodemusova tvorba vždy súvisela s rôznymi hudobníkmi, s ktorými sa stretol počas cestovania. Skúsenosti zbiera od štrnástich rokov, kedy začal hrať v New Yorku svoje prvé dídžejské sety a prevádzkovať párty, na ktorých sa miešali hudobné štýly ako reggae, house, hip-hop i world music. Prvý autorský album nahral v roku 2006 pod názvom Endangered Species. Série nahrávok prezentované pod názvami The Sun People a Moon People vznikali v rokoch 2009 a 2013.

Mnohí z Nickodemusových kreatívnych priateľov, s ktorými sa stretol počas kariéry, mu poskytli inšpiráciu na najnovší album. Je na ňom zastúpených veľa špeciálnych hostí ako napríklad Gray Reverend (Ninja Tune), hviezdy núbijského popu Alsarah, spoluzakladateľ skupiny Antibalas Victor Axelrod (Amy Winehouse, Mark Ronson) a nedávni spolupracovníci Bonoba Innov Gnawa z Maroka. Pár dní pred oficiálnym vydaním albumu boli predstavené piesne Livin‘ Your Dream s hosťujúcou Jahdan Blakkmore a Inmortales, v ktorej sa objavilo dievčenské trio Fémina – nový talent z argentínskej oblasti Patagónia.

Nickodemus

Skladbu Do You Do You naspievala speváčka Carol C, ktorá s Nickodemusom spolupracovala už v minulosti na úspešnej skladbe Cleopatra in New York. Piesni Caballito Del Mar vdýchla život speváčka La Yegros, hviezda z Buenos Aires.

V nahrávke Mystic Molay počuť spev marockej skupiny Innov Gnawa, ktorá bola v roku 2017 nominovaná na cenu Grammy, v kategórii najlepší tanečný album.

Finále albumu A Long Engagement stelesňuje pieseň Music Man, ktorú oduševnene spieva Grey Reverend. Nové nahrávky sú vďaka všetkým hosťom okorenené fúziou latinskej, arabskej, dubovej, alebo aj inej exotickej hudby.

Album A Long Engagement je rôznorodý zvukový portrét, ktorý mapuje 25 rokov spojenia ľudí prostredníctvom hudby. Radi Vám jeho piesne priblížime v rubrike Album týždňa.

Róbert Gregor (foto: Wonderwheel Recordings)