NYLON UNION: AKTUALIZOVANÉ SPRAVY O POČASÍ

O videoklip a remix piesne „Meteovision“ sa postarala vizuálna umelkyňa a hudobná producentka Ema Violet.


Druhým singlom z tohtoročného albumu „Words And Waves“, ktorý slovenskému projektu Nylon Union vydalo vydavateľstvo Vlna Records, je skladba „Meteovision“. Na streamovacích službách nájdete okrem dema aj remix titulnej skladby. Novinku vizuálne umocňujú dva videoklipy, ktorých autorkou je slovenská umelkyňa pôsobiaca vo Viedni Ema Violet.

Britský hudobný kritik Mark Ray z portálu Louder Than War vo svojej recenzii albumu odhalil ako jednu z jeho inšpirácií vplyv tvorby skupiny Pink Floyd a jej zakladajúceho člena Syda Barretta. Motivovali ho k tomu absurdné texty citujúce správy o počasí. Vizuálnu zložku piesne dopĺňa psychedelický prúd abstraktných fraktálov evokujúcich atmosféru druhej polovice 60. rokov.

„To, že IDE o kaleidoskopickú grafiku je výsledKOM voľného experimentovania s obrazmi a vrstvami úprav zväčša pohyblivých fotografií,“ hovorí autorka videoklipu Ema Violet.

Okrem spevu a gitár, ktoré nahral frontman Richard Imrich, vzniku skladby „Meteovision“ napomohli aj dlhoročný člen Nylon Union bubeník Matúš Homola a basgitarista Peter Prekop pôsobiaci v kapelách Hviezda a Kosa z nosa. O produkciu skladby sa postaral Erik Horák zo štúdia Lososound. Autormi textu sú Peter Šulej a Richard Imrich.

„Pôvodným zámerom bolo dáť vizuálnu podobu hlavne skladbám, ktoré nemajú hitové ambície. Meteovision je priamočiarejšia ako Days And Todays a zafungovala na globálnej úrovni. Rozhodli sme sa, že by si zaslúžila dostať vlastnú obrazovú identitu a možno aj poodhalenie jej vývoja“, prezradil pre New Model Radio frontman skupiny Richard Imrich.

Skladba „Meteovision“ sa od vydania albumu objavila v rotáciách viacerých staníc v USA, Veľkej Británii, Írsku, Belgicku, Švajčiarsku, Juhoafrickej republike či v Austrálii.

NMR (foto: Ester Šabík a Ema Violet)