ADEKUNLE GOLD – AFRICKÝ POP DOBÝVA SVET

Nigérijský spevák Adekunle Gold spestril svojou hybridnou hudobnou zmesou katalóg amerického kultového vydavateľstva Def Jam.


Pulzujúce beaty, chytľavé melódie a k tomu vysoký a čistý spevákov hlas – album „Tequila Ever After“ dokáže zaujať svojim jemným zvukom s príchuťou afrobeatu, R’n’B a juhoafrického amapiana. Úspech nigérijského speváka prezývaného Adekunle Gold je príkladom toho, že aj hudba s africkými koreňmi môže preraziť do mainstreamu.

Nie je preto žiadnym prekvapením, že spevákov nový album vychádza v legendárnom vydavateľstve Def Jam Recordings, ktoré formovalo hip-hopovú scénu. V súčasnosti sa tento label zameriava tiež na nové trendy: africkí interpreti ako Burna Boy a Wizkid sú teraz globálnymi popovými hviezdami.

Dospelé témy

V Adekunleho textoch nenájdete žiadne vychvaľovanie žien, alebo vlastných schopností. Piesne sú skôr o dôvere, nehe a intimite. Jeho životnou partnerkou je Simi, ktorá na albume spieva ódu na ich spoločnú lásku „Look What You Made Me Do“.

Úvodná skladba „Chasing Peace of Mind“, s hosťujúcou senegalskou legendou Habibom Koité a Ami Faku z Južnej Afriky, je o túžbe nájsť pre seba trochu pokoja a uniknúť hektickému životnému tempu.

Pieseň „Party No Dey Stop“, naspievaná spolu s krajanom Zinoleeskym, dokáže strhnúť zasnenou atmosférou a tanečnou energiou.


Legendárni hostia

V skladbe „Falling Up“ si Adekunle Gold prizval ako hostí Pharella Williamsa a funkovú legendu Nilea Rodgersa. Spolu vytvorili temperamentnú tanečnú fúziu, čím sa naplnil Adekunleho sen, pretože Pharrell Williams bol jedným z jeho veľkých idolov.

Napriek svojej rôznorodosti album „Tequila Ever After“ znie kompaktne a dokáže spestriť nielen dovolenkové obdobie.

NMR (foto: press Adekunle Gold)