NYLON UNION ZVEREJNILI NOVÝ SINGEL WAVER

Slovenská skupina Nylon Union zverejnila dve nové skladby Waver a Praline.

Pieseň predstavuje návrat k prirodzenému rytmickému základu skupiny Nylon Union. Charakteristické gitarové steny a experimentálna produkcia sa na rozdiel od tohtoročných albumov Undisclosed Grounds a Into Waters objavujú už iba v náznakoch. Zvuk úvodnej skladby Waver dopĺňa hosťujúca violončelistka Barbora Klapalová. Nový singel obsahuje aj dva remixy, o ktoré sa postaral Vlado Ďurajka z kapely Autumnist.

Titulná pieseň voľne nadväzuje na skladbu Waiver z experimentálneho albumu Undisclosed Grounds. Hlavný tvorca Nylon Union Richard Imrich hovorí: „Ak sa Waver pokúša odhaliť dôvody hluku na Undisclosed Grounds a Into Waters, potom Praline je tichým uistením, že ten hluk má naozaj zmysel. Som nesmierne rád, že je z toho nakoniec veľmi kolektívna vec.“

Nylon Union debutovali v roku 2001 s Oxeyed EP. Prvý radový album „Sine Sine (2012)“ bol charakterizovaný zmesou zvukov gitár, elektronických slučiek a jemných vokálov. Po šesťročnej odmlke vyšli takmer súčasne dva nové albumy Undisclosed Grounds a Into Waters Islands Dreams And Creatures Come. Všetci traja členovia kapely Richard Imrich, Martin Turzík aj Matúš Homola úzko spolupracujú s elektronickým projektom Autumnist hudobníka a producenta Vlada Ďurajku. O grafické spracovanie singla Waver sa postarala fotografka Ester Šabíková a Martin Turzík.

NMR (foto: Ester Šabíková)