PARA A BILLY BARMAN SA V JÚNI VYDAJÚ NA TURNÉ PEKNÉ MIESTA

ParaSlovenské skupiny Para a Billy Barman sa v druhej polovici júna vydajú na spoločné turné Pekné miesta, počas ktorého zavítajú do štyroch slovenských miest. V rámci špeciálnej koncertnej šnúry sa predstavia na hrade Devín, na Trenčianskom hrade, v Amfiteátri v Banskej Štiavnici a vo Zvolenskom zámku.

Skupiny sľubujú zaujímavý program a spoločné prepojenie oboch vystúpení. Billy Barman budú na pódiu sprevádzať členky Slovenského ľudového umeleckého kolektívu (SĽUK). Para zase počas koncertu na Devíne pokrstí svoj nový album Našou krajinou, ktorý je ich prvou nahrávkou po šiestich rokoch.

Všetky štyri podujatia sa uskutočnia v duchu mini festivalu a návštevníčky a návštevníci si tak počas nich budú môcť kúpiť aj občerstvenie. Po koncertoch bude zábava pokračovať na afterparty v priľahlých kluboch.

Para pôsobí na hudobnej scéne od roku 1995 a na konte má albumy Veci začnú fungovať (2000), 1234 (2001), Brutálna zostava (2004), Para (2007), Povstanie (2010) a Menšina (2012). Medzi ich známe skladby patria napríklad Abstinent, Matamatomatahari, Otec, Keď ťa stretnem, Prezident, Zatancuj, Prví poslední, Brutálna zostava či Kruhy do vody.

Billy BarmanBilly Barman vydali debutový album Noční jazdci v roku 2010, druhý album Modrý jazyk uviedla skupina na trh v roku 2013 a predvlani vydali album Dýchajúce obrazy. Prvá a posledná nahrávka im vyniesla Radio_Head Award za Album roka. Vo februári 2010 získali toto ocenenie v kategóriách Nováčik roka a Najlepšia koncertná kapela roka, v roku 2013 si vyslúžili sošku v kategórii Singel roka za skladbu Strmá voda a v roku 2016 si trofej odniesli za pieseň Mladým chýba vojna, ktorá uspela v kategórii Singel roka.

Termíny koncertov turné Pekné miesta:
16. júna – Hrad Devín
22. júna – Trenčiansky hrad
23. júna – Amfiteáter Banská Štiavnica
29. júna – Zvolenský zámok

Zdroj článku: Sita (foto: Viktor Cicko)