PENDULUM VYSTÚPIA V ROKU 2024 NA SLOVENSKU

Na festivale Pohoda 2024 vystúpi Pendulum, jedna z najznámejších drum & bassových kapiel 21. storočia.


Pendulum prídu na trenčianske letisko v kompletnej kapelovej live zostave. Návštevníčky a návštevníci sa môžu tešiť na poriadnu drum & bassovú smršť zabalenú do rockovej energie. Nové meno dnes potvrdil šéf festivalu Pohoda Michal Kaščák.

Pendulum sa na trenčianske letisko vrátia po 15 rokoch. Zoskupenie pochádza z Austrálie, ale aktuálne už niekoľko rokov pôsobí v Británii. Ich debutový album „Hold Your Colour“ sa stal kultovou nahrávkou a legendárne hity „Tarantula“ a „Slam“ sú do dnešného dňa súčasťou drum & bassových mixov.

Remixovali tiež skladby od legiend ako Ed Rush & Optical alebo DJ Fresh a ich najznámejším remixom je remix nahrávky „Voodoo People“ od The Prodigy.

Pre pár dňami vydali nové EP Anima, na ktorom sú aj spolupráce s Bullet For My Valentine a Scarlxrd.

„Pendulum sú výnimočná kapela, ktorá môže headlinovať rovnako elektronické aj metalové festivaly. Ich koncerty s kapelou sú hudobným sviatkom a ja som rád, že sa v plnej sile vrátia na Pohodu. Teším sa na ich energiu na hlavnom festivalovom pódiu, myslím, že energickejší štart do zverejňovania medzinárodných mien sme si nemohli predstaviť,“ dodáva k bookingu Michal Kaščák z Pohody.

Minulý týždeň sa festival Pohoda zameral na oznamovanie slovenských a českých intepretov a interpretiek, ktorí vysúpia v júli na trenčianskom letisku. Návštevníci a návštevníčky sa môžu tešiť na českú legendárnu kapelu Pražský výběr, na slovenskú koncertnú stálicu Paru, na (synth)punkových Berlin Manson, na trapový projekt Fvck_Kvlt a na Katarziu s novým albumom.

Organizátori zároveň oznámili, že v najbližších dňoch budú zverejňovať ďalšie zahraničné mená Pohody 2024.

Festival Pohoda je opäť nominovaný na najprestížnejšie európske festivalové ceny European Festival Awards v kategórii Najlepší stredne veľký festival (Best Medium-Sized Festival).

Organizátori spustili hlasovanie a Pohodu môžete svojím hlasom podporiť do 30. novembra na tomto linku: https://de.surveymonkey.com/r/PublicVote2023

Jozef Hámorský a NMR (foto: press)