PIESEŇ KAMARÁT SKUPINY BUFET MÁ NÁDYCH NOSTALGIE

Bratislavská kapela Bufet predstavuje nový singel s názvom „Kamarát“. Pieseň vznikla v sychravý piatok v závere novembra 2021.

Skladbu nahrali dvaja kamaráti Ján Hurtík z kapely Bufet a Tomáš Gregor popri rozprave o živote a aktuálnej situácii. Prvá verzia skladby „Kamarát“ vznikla ešte počas nahrávania debutového albumu „Petra, Naďa, deti“, na samotný album sa ale nedostala.

„Popravde sme základ piesne nahrali už dávno, pradávno predtým, ešte v lete 2019 v Bratislave, keď mal Tomáš zriadené štúdio v Starej cvernovke, vtedy to bola len taká orientačná gitara a spev,“ prezrádza spevák Ján Hurtík a ďalej pokračuje: „No a medzitým sme my s Bufetom dokončovali náš debutový album, Tomáš Gregor nahrával svoj druhý album Zlatý chlap a potom do toho prišlo sťahovanie, aj nejaká nová generácia sa narodila, kadejaké iné povinnosti a nutnosti a následne zase pandémia, čiže nejak nebol čas poriadne to dokončiť. Finálne sme to doklepli vlastne až teraz, kedy náš Kamarát získal konečnú podobu.“

Skladba „Kamarát“ predznamenáva nový album, ktorý by mal priniesť zemitejšie a rock’n’rollovejšie tóny.

Na prvý pohľad je singel odlišný od predchádzajúcej tvorby kapely Bufet. „To vyplynulo z okolností, nálady a celkového feelingu, že je to posadené v takom pokojnejšom tempe a možno aj z môjho pohľadu taký návrat k folkovým začiatkom mojej hudobnej kariéry, ak sa to tak dá nazvať,“ s úsmevom prezrádza Ján Hurtík.

Text piesne vznikol na stretnutí s kamarátom.

„Rozoberali sme okrem iného nelichotivú situáciu v étery a ako to tu funguje a mne to prišlo vtipné napísať o tom takúto príjemnú pesničku. Country hábit, ktorý sme jej obliekli, pasuje k nastolenej atmosfére,“ ozrejmuje Ján Hurtík motív piesne.

Bubeník kapely Bufet Viktor Gabaj natočil bicie vo svojom štúdiu Pyranoja sounds. O mix a mastering sa postaral Tomáš Gregor. Samotný nahrávací a produkčný proces majú na svedomí Ján Hurtík a Tomáš Gregor, všetko sa to odohralo na viacerých miestach, ale pritom vždy v štúdiu Trapptone Tomáša Gregora, ktoré sa nachádza v objatí hôr.

Michal Neffe a NMR (foto: archív Bufet)