PJ HARVEY, ALT-J, MANDO DIAO A ĎALŠÍCH 18 ÚČINKUJÚCICH POSILŇUJE PROGRAM SZIGET FESTIVALU

Skvelí interpreti z Anglicka na hlavnom pódiu a lákavý line-up obľúbeného mamutieho stanu A38 – organizátori Szigetu oznámili mená ďalších 22 účinkujúcich. Medzi nimi nechýba PJ Harvey,  Szigeťanov rozvlní aj kapela Alt-J či Mando Diao, White Lies, Rudimental live či Dubioza Kolektiv.

   

Sziget festival, ktorého 25. ročník, bude od 9. do 16. augusta v blízkej Budapešti tak rozšíril program k už známym menám ako Kasabian, Flume, Jamie Cullum, Billy Talent, Major Lazer. Už známe mená nájdete na www.szigetfestival.sk.

V programe hlavného pódia tentokrát pribudli najmä prírastky z Anglicka – PJ Harvey, anglická hudobníčka a poetka, indie rocková kapela Alt-J, drum and bassový Rudimental live, pesničkár George Ezra, londýnski punkeri White Lies ale aj hip-hop, reggaed, dub, rock a folková kapela Dubioza Kolektiv z Bosny a Hercegoviny.

 

 

Fanúšikovia mamutieho stanu A 38 sa môžu tešiť na Novozélanďanov The Naked and the Famous, ktorí celosvetovo bodujú už od roku 2010, kedy vydali debutový album s hitmi ako Young Blood, Girls Like You. Mando Diao zahrajú nielen nové skladby, ale aj megahity ako Dance With Somebody či Gloria. Zoznam dnešných noviniek v programe A 38 dopĺňa Anne-Marie, Andy C, Watsky, Nothing But Thieves, Léon, Bears´s Den, Chef´Special, De Staat, Valentino Khan, The Strypes, Rone a Weval.

 

 

Austrálska DJ dvojica Nervo a americký electro house hudobník a producent Steve Aoki vystúpia v centre elektronickej hudby Szigetu, v Arene.

Program Szigetu zatiaľ nie je kompletný, ale už teraz láka na mnoho skvelých mien a sľubuje koncerty, na ktoré budú fanúšikovia ešte dlho spomínať. Kasabian, Jamie Cullum, Flume, Major Lazer, Major Lazer, Dimitri Vegas & Like Mike, Interpol, Billy Talent, Interpol, Two Door Cinema Club, Bad Religion a ďalší. Aktuálny zoznam, ako aj informácie o vstupenkách a festivale nájdete na www.szigetfestival.sk.

V areáli Ostrova slobody je viac ako 50 rôznych miest s programom, okrem koncertov a hudby je pre Szigeťanov pripravený súčasný cirkus, umenie, tanec, chilloutová pláž na brehu Dunaja a mnoho ďalšieho. Sziget je zároveň miestom, kde vás na každom kroku prekvapí umelecká inštalácia, sochy či výzdoba. Umelci a výtvarníci majú u organizátorov dvere otvorené a svoje nápady a návrhy môžu prihlásiť do súťaže. Ich diela tak nielenže uvidia Szigeťania z celého sveta, ale medzi víťazné návrhy organizátori rozdelia 100 000 Eur.

Viac o súťaži – www.szigetfestival.sk/_/art/sziget_art_1

Sziget festival je sedemdňový multikultúrny festival, ktorý sa koná na krásnom zelenom ostrove uprostred Budapešti. Celotýždenná non-stop udalosť, kde nájdete približne 50 programových miest a pódií, ponúka okolo 200 programov denne a je považovaná za jedno z najlepších a najväčších multikultúrnych podujatí na svete. Medzi menami účinkujúcich kapiel nájdete každoročne nielen najväčšie hviezdy medzinárodnej poprockovej scény, elektronickej hudby a world music, ale aj žánre ako metal, folk, jazz, blues, alternatívnu hudbu a dokonca aj klasiku. Sziget však nie je len hudba, ponúka aj rôzne kultúrne programy ako divadlo, cirkus či výstavy. Na Ostrove slobody, ako ho návštevníci nazývajú, je aj pláž, na ktorej si môžete dosýta užiť leto a oddýchnuť si. A nesmieme zabudnúť, že festival sa koná uprostred Budapešti, v turistickom meste so živou kultúrnou scénou, krásnymi historickými budovami, tureckými kúpeľmi a krčmičkami. Festival každoročne priláka viac než 496 000 Szigeťanov v priebehu siedmich festivalových dní.

Silvia Turnerová (foto: Sziget)

Zoznam účinkujúcich ku 22. februáru 2017 v abecednom poradí:

Alt-J
Andy C
Anne-Marie
Bad Religion
Bear’s Den
Billy Talent
Cashmere Cat
Charli XCX
Chef’Special
Clean Bandit
Crystal Fighters
Danny Brown
De Staat
Dimitri Vegas & Like Mike
DJ Shadow
Dubioza Kolektiv
Fritz Kalkbrenner
George Ezra
GTA
GusGus
Interpol
Jagwar Ma
Jamie Cullum
Kasabian
Kensington
Leningrad
León
Mac Demarco
Major Lazer
Mando Diao
Maurice West
Metronomy
Nothing but Thieves
OH Wonder
Oliver Heldens
PJ Harvey
Rone
Rudimental live
Steve Aoki
Sunnery James & Ryan Marciano
The Kills
The Naked and Famous
The Pretty Reckless
The Strypes
Tom Odell
Two Door Cinema Club
Vince Staples
W&W
Watsky
Weval
White Lies