POD PAROU 2016, alebo OLD PUNKS NEVER DIE

O festivale POD PAROU sme sa dozvedeli viac menej náhodou z internetu a keď sme si pozreli line up až sa nám nechcelo veriť , že také niečo nám tu bude hrať kúsok za hranicou. Slovo dalo slovo a už sme aj sedeli 4 punkáči v najlepšom veku v aute smer Výškov. Necítili sme sa už na celé 4 dni punkovania tak sme zvolili piatok, aj keď káždý deň bolo o čom. V tejto fáze prišla aj najnegatívnejšia čast zájazdu , posúvanie sa v kolóne z Brna až do Výškova . Za to samozrejme fest nemohol, kedže cesty opravuje niekto iný . Aspoň sme mohli vidieť , že aj posádky iných vozidiel súdiac podľa ich výzoru majú rovnaký cieľ a teda že všetko je tak ako má byť.

Ubytovali sme sa v Olšanoch malebnej dedinke pod lesom asi 15 km od miesta činu, dali prvé pivá, zavolali taxi a nastala hlavná fáza a to Pod Parou live.

Miesto konania na nachádzalo pri letisku Marchanice na lúke pod lesom, dokonca v prírodnej chránenej pamiatke, kedže tu žije jedna z najvačšých kolonií sysľa obecného v Čechách. Útulný areál , príjemný a usmiaty účastníci rôzneho veku a pohlavia , aj keď my sme zvyšovali vekový priemer, dobré pivo aj jedlo , žiadne rady na nič. To bol prvý a veru aj celkový dojem. Niečo ako pankáčska POHODA , kedže aj dvojíc s kočikmi bolo dosť a to teda v kočíkoch neboli basy piva , ale snáď budúci Podparisti.

A čo sme teda videli okrem pekných pankáčiek?

Začali sme s DEEZ NUTS , tých sme počúvali pri našej obľubenej činnosti a to pri kupováni a prezeraní rôzných stánkov s oblečením a inými doležitymi vecmi a k tomu sa nám austrálske HC kvarteto hodilo. Potom sme sa presunuli bližsie k pódiu kde to rozbalili do výbornej šou psychobilisti DEMENTED ARE GO. Po nich nastúpili THE LAST RESORT, a teda tí nás dostali , kedže sme ich vôbec nepoznali , bola to ako sa píše a hovorí pecka. Spevák, pripomínajúci vzbúrencov z Leopoldova rok1990, spieval o život k tomu výborná oi hudba , proste najvác povedali by niektorí.. Po nich nasledujúci JELLO BIAFRA AND THE THE G.S.M odviedol dobrý výkon, dal aj zopár starých hitov z čias DK, ale pre nás to mal po LR tažké , najma keď si neodpustil antipolitické a globálne prejavy na čo sme my predsa už len too old. Ale to k nemu patrí takže zase dobre .

Na areál padla tma , na nás jemná únava po nejakćh tých radegastoch, ale všetko zmazali ANTI NOWHERE LEAGUE, ktoŕi boli najma pre mňa hlavný cieľ. Výsledkom bolo 1,5 hodiny pogovania čo si teda fakt nepamatám kedy naposledy. Aj keď v závere to už bolo taká tá mikavica a infarktné mrákoty , ale č o roky nezastavíš. A budem sa už opakovať ale iná možnosť nie good,good very good.

Týmto sme vyčerpali naše generátory a PRO-PAIN nás už len odprevádzal cestou ku taxi, kedže nastal čas a najma PP nás svojím štylom až tak neberie. Zaverečných BLATOIDEA tak dáme nabudúce aj keď to by sme si podľa videíi radi pozreli.

Zhrnuté a podčiarknuté, keď pankový fesťák tak určite Pod Parou, ani jedná negatívna vec , všetko bolo tutti frutti- organizácia , areál , kapely, pankáči a pankáčky , jedlo ,pitie aj sysel obecný na ktorého územií bolo stanové mestečko.
Budúci ročník ak dožijeme si nenecháme újsť a skúsime ho dať celý lebo za málo eurkov veľa , veľa , veľa muziky a ešte viac dobrej atmosféry-LONG LIVE PODPAROU!!!!!

P.S. V aute mi hrá momentálne cd ZPUTNIK čo sme dostali zadarmo k nejakemu to nákupu a teda aký cz punk ,kebyže viem tak som tam v piatok o 12 00.