POKLADY Z CHRÁMU OD THIEVERY CORPORATION

Thievery Corporation - Treasures From Temple (Esl, 2018)

Thievery Coorporation – Tresures From Temple

Americké duo Thievery Corporation sa teší popularite viac ako dve desaťročia. Rob Garza a Eric Hilton predčili všetky očakávania, počas existencie Thievery Corporation  sa im totiž podarilo vytvoriť pôsobivú diskografiu a publikovať ju výlučne prostredníctvom vlastného vydavateľstva ESL. Na desiatich štúdiových albumoch dokázali zaujať  publikum na celom svete zmesou brazílskych beatov, bossa novy, jamajského reggae, dubu, hip-hopu, jazzu a pestrou mozaikou ďalších hudobných štýlov.

Nový album Treasures From Temple je zbierkou nahrávok a remixov, ktoré sa nedostali na ich posledný štúdiový album The Temple of I & I z roku 2017. Obsahuje skladby, ktorých základ vznikol v štúdiu Geejam na Jamajke ešte v minulom roku. Exotickú príchuť im dodávajú hosťujúci speváci ako Mr. Lif, Sitali, Racquel Jones, Natalia Clavier, Thievery Coorporation 2018LouLou Ghelichkhani a Notch. Vrcholom albumu je skladba Voyage Libre s francúzskym textom a chytľavou melódiou, známa už aj z nášho vysielania. Stelesňuje bezstarostnú ľahkosť, ktorú Thievery Corporation svojou hudbou symbolizujú. No niektoré ich piesne majú i politický alebo sociálny rozmer, opisujú napríklad skúsenosti ľudí čiernej pleti zo života v USA. Pripomínajú, že všetci sme spojení prostredníctvom spoločných životných skúseností.

Napriek tomu, že Thievery Corporation s novinkou Treasures From Temple tentoraz neprekročili svoj tieň a ani zrejme nenahrali svoj najlepší album, v jeho nahrávkach badať úsilie pokračovať v nastúpenej ceste, ktorej ja osobne naďalej držím palce. Verím, že Vám ich nové piesne spríjemnia pekné jarné dni aj prostredníctvom nášho vysielania.

Róbert Gregor (foto: archív)