PRAGUE SUMMER FESTIVAL – NOVÉ MENO NA FESTIVALOVEJ MAPE

V dňoch 1. – 14. júna 2020 rozoznie pražský A-park Braník nový festival.

Pod hlavičkou Prague Summer Festival sa odohrajú jednodňové koncerty českých i zahraničných hviezd pestrého žánrového rozptylu. Prvým ohláseným menom je britská metalcorová skupina Bring Me The Horizon, ktorá vystúpi 4. júna 2020.

Bring Me The Horizon

„Prague Summer Festival prinesie sériu koncertov pre všetky generácie. Areál mraziarní sme si vyskúšali už na SUM 41 a nadchol nás, preto sme sa ho rozhodli ďalej oživovať aj v spolupráci s ďalšími promotérmi. Mená vystupujúcich budú postupne pribúdať, čakajú nás letné noci plnej skvelej hudby, „hovorí riaditeľ Prague Summer Festivalu Michal Thomes.

Po roku sa do Českej republiky vráti skupina Bring Me The Horizon, kombinujúca najrôznejšie formy rocku s punkom, emo či nu metalom. Ostrovný projekt má ťah na bránku, čo ukázali aj na festivale Rock for People 2019. Kapela svoju tvorbu neustále rozvíja ďalšími hudobnými experimentami, pracuje so zvukovými plochami, mohutnými gitarovými stenami, do hĺbky sa zarezávajúcimi textami a melodickými refrénmi. Dobré hodnotenie si vyslúžila platňa „Amo“ vydaná na začiatku tohto roka.

Anna Mašátová (foto: press festivalu)