PREŠOVSKÁ SKUPINA PAPYLLON PRIPRAVUJE NOVÝ ALBUM

Papyllon predstavujú nový singel s názvom „Crazy For You“. Vycibreným zvukom s chytľavým refrénom a neodmysliteľným charizmatickým prejavom frontmana Bohuša Hajducha sa prešovská pätica fanúšikom pripomína po takmer dvoch rokoch.


„Crazy For You“ je produkčne jednou z naj prešpekulovanejších skladieb, ktorou Papyllon avizujú pripravovaný album. Výsledná podoba vehementných gitarovo-synťákových pozadí je výsledkom spolupráce s Adriánom Líškom (Ema Drobná, Peter Lipa), ktorý sa producentsky podieľal už na piesňach „All The Time“ a „What About Tonight“ z roku 2020. Práca na skladbe zabrala takmer štyri roky, “extra čas” jej zabezpečila predovšetkým pandémia, na pozadí ktorej si dala kapela s nahrávaním prestávku.

„Skladba opisuje hlbokú a všetko pohlcujúcu toxickú vášeň, či už vo vzťahu k niekomu, alebo niečomu“, Opisuje Hajduch ideu skladby, ktorá vyznieva ako lovesong.

„Táto vášeň či závislosť však nemusí mať len romantickú formu. Môže ísť o toxicitu vo vzťahu k sociálnym sieťam, k práci či návykovým látkam, môže ísť o attention seeking… Všetko toto nás z dlhodobého hľadiska ničí a občas sa kvôli tomu meníme na bláznov.“

Členovia skupiny Papyllon majú v najbližšom období v pláne tvoriť

Chcú tiež odohrať čo najviac koncertov vrátane festivalov, čím chcú fanúšikom kompenzovať odmlku uplynulých dvoch rokov. Oficiálna premiéra videoklipu k piesni „Crazy For You“ z produkčnej dielne kolektívu Cool Right je plánovaná na začiatok apríla, žánrovo a emočne pestrý album, ako sľubujú samotní členovia kapely, vyjde pravdepodobne na jeseň roka 2023.

Kapela Papyllon vznikla v roku 2010 a patrí k stabilným pilierom prešovskej hudobnej scény

Zatiaľ posledný dlhohrajúci album s eponymným názvom Papyllon vyšiel v roku 2017, pozornosť si vtedy získala najmä pieseň „Seventeen, baby“. Pätica má za sebou úspešné dobrodružné turné po východnej Európe a Pobaltí, no v minulosti sa koncertne predstavila aj na festivaloch Rock for People, Grape, Sharpe či Bush.

Zostavu tvorí okrem Bohuša Hajducha bubeník Lukáš Lacko, basák Jakub Pastorák, gitarista Juraj Šoltis a gitarista a producent Richard Rác, ktorý len pred týždňom zverejnil sólový album „Super Magic Sorcerer Of Magic“.

Matej Kráľ a NMR (foto: Papyllon)