PRINCOVIA A ICH NÁVRAT S GRÁCIOU

Jaro Lederleitner. Hovorí vám to meno niečo? Niektorým pravdepodobne áno, a niektorým zrejme nie.

Ale keď niekto spomenie Leďa, väčšina rockových fanúšikov určite vie o koho ide. Je pravda, že jeho prezývka sa stále ľuďom spája hlavne s kapelou Zóna A. Leďo ako výrazná postavička patrí neodmysliteľne do histórie spomínanej kapely a mnohé jej skladby by bez neho jednoducho nevznikli.

Keď Leďo v roku 2002 už ako „Prinz von Sternberk“ založil skupinu Princovia, naďalej bavil svojou hudbou fanúšikov i samého seba. Princovia nahrávali i koncertovali a v tom čase určite nikoho nenapadlo, že to dotiahnu k oficiálnemu albumu s názvom „Čo takto otvoriť hubu?“, ktorý im vyšiel o tri roky neskôr.

Potom Princovia menili svoju zostavu, končili a zase začínali. Až prišiel Tomáš Faktor alias Faky a ako jediný člen kapely zostal s Leďom až do súčasnosti.

Leďo s Fakym podnikli nedávno vraj svoju poslednú spoločnú misiu a nahrali desať nových skladieb v typickom štýle elegantného power popu.

11. 4. 2020 (v deň Leďových narodenín) im prostredníctvom rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel vyjde album „Márna Snaha“, z ktorého vybrané piesne budete počuť aj v našom vysielaní.

Vlado Juščák a NMR (foto: press Mai Lei Bel)