PROJEKT203 POKRSTIL SVOJ DEBUTOVÝ ALBUM VÍRUS

Projekt203Členovia slovenskej elektro-popovej skupiny Projekt203 pokrstili v sobotu večer v bratislavskom klube Hopkirk svoj debutový album Vírus. Hudobník Ondrej Pešek, speváčka Sissi Enns a fotograf a grafický dizajnér Marcel Orth, ktorý sa stará o vizuál projektu, počas večera vyjadrili svoju vďaku všetkým, ktorí ich podporovali a pomáhali im s prípravami novinky. Slová vďaky pritom adresovali predovšetkým nahrávaciemu štúdiu a vydavateľstvu TC Lemons, v spolupráci s ktorým album nahrali a vydali.

Cez pesničky na novej štúdiovke by chceli vyslať do sveta najmä silné emócie. „Album Vírus, ktorý sme práve pokrstili, je také naše prvé dieťa. Naozaj sme sa na ňom nadreli, preto je tento krst pre nás takým darčekom. A aj pre našich fanúšikov. Prostredníctvom skladieb, ktoré na ňom nájdu, k nim chceme poslať emócie. Myslíme si, že by sa ľudia mohli v našej hudbe nájsť rovnako ako my, keďže je hlavne o láske a ďalších intenzívnych pocitoch,“ povedal  líder zoskupenia Ondrej Pešek.

Projekt 203Album uviedol do života líder EBM projektu The Dark Juraj Somolányi. „Sme veľmi radi a hrdí na to, že Vírus pokrstil práve on. Album krstil pivom, ktoré ku nám patrí už od začiatku. Je to pivo jedného nášho známeho, ktoré zatiaľ nie je v predaji. Občas mu však s jeho varením pomáhame, preto sme si ani nevedeli predstaviť iné krstné náradie,“ priblížil Pešek.

Projekt203 počas večera odohral zhruba dvojhodinový koncert, v rámci ktorého okrem pesničiek z nového albumu zazneli aj ich staršie skladby. Okrem nich počas večera vystúpila aj skupina Coriolis a do ranných hodín návštevníkov a návštevníčky klubu zabávali No Identity DJs.

Projekt203 môžu fanúšikovia najbližšie uvidieť už o týždeň, 20. októbra na prvom ročníku Synthfestu v Ateliéri Babylon.

Zdroj článku: SITA (foto: Projekt203)