QUEER JANE PREDSTAVUJÚ VIDEOKLIP K AKUSTICKEJ PIESNI A HAPPY DRUNK

Queer Jane - Happy Drunk24. mája 2019 vydáva vydavateľstvo BRUUDER Records nový singel a videoklip slovenskej  kapely Queer Jane s názvom “A Happy Drunk”.

Akustická pesnička „A Happy Drunk“ je ďalšou ochutnávkou z pripravovaného albumu Queer Jane, ktorý si budú môcť priaznivci kapely vypočuť už na jeseň tohto roku. Skladba predstavuje folkovejšiu podobu ich tvorby. Nápad na text k piesni plný trpkého humoru vznikol uprostred párty. Vlado sa po žúre samozrejme necítil veľmi dobre, s týmito pocitmi však nápad dotiahol do vydareného textu, ktorý neskôr zhudobnil a nahral na štvorstopový kazetový magnetofón. Všetky okolnosti vzniku tejto skladby do seba krásne zapadli, a preto si môžete vychutnať vydarenú “nahú” skladbu. Atmosféru dopĺňa nápaditý klip, ktorý vznikol v Anglicku.

„Video sme nakrúcali na okraji Londýna na moste nad diaľnicou. Natáčanie však trvalo len necelú hodinu, nakoľko ho rozpustila polícia, ktorej telefonovali vystrašení šoféri v domnení, že sa chystáme z mosta skočiť”, hovorí frontman kapely Vlado Nosáľ.

Autorkou videa je (ako býva u kapely zvykom) Soňa Maletz, ktorá je známa predovšetkým ako fotografka a režisérka dokumentárneho filmu Varga.

Queer Jane je Bratislavská indie rocková kapela, ktorá bola spočiatku sólovým projektom speváka, gitaristu a skladateľa Vlada Nosáľa. V roku 2012 sa k nemu pridali basgitarista Lukáš Valter a bubeník Adam Jánoš. Hudbu Queer Jane inšpiruje folkové pesničkárstvo Boba Dylana, punková energia The Clash a skladateľské majstrovstvo The Beatles. Ich tvorba však má blízko aj k psychedélii, o čom svedčí aj hosťovanie Vlada Nosáľa na albume „Mini Album Thingy Wingy“ (2015) americkej skupiny The Brian Jonestown Massacre.

Queer Jane vydali v minulosti EP Loveshy (2014) a albumy Flowerville (2015) a Home (2016). Poznávacím znakom skupiny sú aj nápadité videoklipy, ktoré sú z veľkej časti dielom oceňovanej režisérky Soňi Maletz.

Braňo Kálavský a NMR