HOOVERPHONIC ZVEREJNILI HUDOBNÝ FILM K PIESNI LOOKING FOR STARS

Hooverphonic - Looking For The StarsBelgickí Hooverphonic natočili pod taktovkou londýnskeho režiséra Matthiasa Lebeera krátkometrážny hudobný film k piesni Looking For Stars. Vzhľadom k tomu, že má kapela už nejakú filmovú spoluprácu za sebou, napríklad Bertolucciho Stealing Beauty, k spoločnému projektu s Matthiasom Lebeerom dospeli prirodzeným vývojom. „Kapela mi nechala úplne voľnú ruku pri spracovaní námetu, ktorý som napísal. Bolo to mimoriadne kreatívne partnerstvo. Natáčali sme kúsok od Atén, na starom opustenom letisku. Jedli, spali, pili, tancovali a tvorili sme tam spolu 24 hodín denne. Je to vnútrozemská oblasť, v ktorej máte pocit, že vstupujete do sveta, čo má viac ako len tri dimenzie. To bol priestor, do ktorého sme chceli diváka od začiatku vtiahnuť,“ hovorí Matthias.

Vo videoklipe sa skupina po vystúpení vydáva na misiu s cieľom dať si posledný drink, ale narazia na divokú párty na púšti a všetko naberie šialené obrátky. Snímka sa nesie v „tarantinovskom” štýle – od policajných nájazdov až po vraždu. Hooverphonic sa, ako to už u nich býva zvykom, orientujú na módu. Krásne, unikátne tvary a látky boli kľúčovým prvkom estetiky filmu, čo sa prenáša až do poslednej scény, v ktorej doslova zo všetkého pokojne odkráčajú po móle so vztýčenými hlavami a zápästiami v putách. Aby všetkému dodali zmysel pre futurizmus, internacionalizmus a inakosť, kostýmy účinkujúcich sú jedinečnými kúskami mladých gréckych dizajnérov pochádzajúcich z dielne prestížnej akademickej návrhárky Viny Neofotistou.

Kapela tvrdí, že album Looking For Stars je na mieru vytvorený playlist. Každá skladba rozpráva svoj vlastný jedinečný príbeh. „Dej piesne Looking for Stars opisuje výzvy mladosti: konflikt medzi slobodou a prispôsobením sa a miestom, na ktoré to vedie. Chceli sme nájsť spôsob, ako vtiahnuť poslucháča do centra tohto psychologického víru. Sme posadnutí filmami, preto sme si povedali, že sa pokúsime vyrozprávať tento príbeh prostredníctvom kombinácie filmu a hudby. S Matthiasom sa nám pracovalo dobre už v minulosti pri tvorbe proma pre “One Two Three”. Je koncepčný a divoký zároveň a bol perfektnou voľbou pre tento snímok.“

Hooverphonic sa v rámci svojho európskeho turné naživo predstavia 15. 10.2019 v bratislavskom Ateliéri Babylon. Fanúšikovia tak budú mať možnosť vypočuť si ich na Slovensku po dlhých jedenástich rokoch. Predkapelu im bude robiť nádejná slovenská skupina Don’t Trust Butterflies.

Gabriela Chromeková + NMR (foto: press)