RAKOVICKY A D-FLY SPOLUPRACOVALI NA NOVÝCH NAHRÁVKACH

Pred mesiacom projekt Rakovicky predstavil pieseň „Hot Days Like These“. Tentoraz si hudobný tandem Marek Rakovický a Oliver Fillner prizval do nových skladieb „False Lights“ a „Pills“ špeciálneho hosťa, slovenského rapera s medzinárodnými koreňmi menom D-Fly.

Projekt Rakovicky má už štvrtý rok svoje pevné miesto na slovenskej hudobnej scéne. S viac ako dekádou skúseností v skupine Lavagance i štyrmi rokmi vo svojom vedľajšom projekte si Marek Rakovický vybudoval osobitý hudobný svet – zvuk a atmosféru. Inak tomu nie je ani v prípade jeho najnovšieho singla…

„False Lights je naša prvá spolupráca s raperom a spevákom Denisom Vlašičom aka D-Fly. Som rád, že sa u nás začínajú vyskytovať mladí speváci a speváčky, ktorí začínajú presahovať momentálnu slovenskú scénu,“ hodnotí Rakovicky novú generáciu slovenských talentov, ktorých tvorba prináša medzinárodnú atmosféru.

Ako sa vlastne zrodila nová hudobná spolupráca Rakovicky – D-Fly?

„Zoznámila nás naša učiteľka Mariel, ku ktorej obaja chodíme na spev,“ prezrádza Marek. Mladý talent ho na hodinách spevu zaujal natoľko, že sa ho rozhodol pozvať do LVGNC studios na pár štúdiových sessions. Výsledkom sú piesne „False Lights“ a „Pills“.

„False Lights je o súčasnosti, v ktorej začína byť príliš veľa možností na stratenie sa v rôznych rozptýleniach, preto je veľmi ťažké a dôležité udržať si svoj smer a nestratiť koncentráciu,“ približuje Rakovicky inšpiráciu za svojou najnovšou skladbou.

Singel vychádza spolu s videoklipom, ktorý vznikol v spolupráci početného tímu. Kamery sa ujali Marek Obuch a Lukáš Tóth. O svetlá, ktoré sa v prípade klipu „False Lights“ stali obzvlášť dôležitou súčasťou kreatívneho procesu, sa postaral Jakub Veselý. Marek Rakovický a Oliver Fillner sa podieľali nielen na hudobnej stránke singla, priložili ruku tiež k tvorbe videoklipu – zatiaľ čo Oliver sa pod vizuál podpísal ako režisér, Marek sa v postprodukčnom procese ujal strihu a gradingu. S réžiou videoklipu pomáhal tímu tiež uznávaný filmár Roland Wranik.

„Špeciálne poďakovanie za spoluprácu na klipe patrí Kevinovi Palugovi, Štefanovi Tomkovi, Branislavovi Palvasovi, Aničke Jelinkovej, Ivanovi Ščasnému a samozrejme Rolandovi Wranikovi,“ dodáva Rakovicky.

V uplynulom roku predstavil Rakovicky rôzne spolupráce, ktoré ukázali rozdielne hudobné polohy tohto projektu: „Stay“ (ft. Monika Bagárová), „Ride“ (ft. Carmel Paradise), „Hold On“ (ft. Veronika Strapková, Kristína Tran, Fejbs a Lea Danis).

D-Fly oficiálne vstúpil na scénu v roku 2018 albumom Child Of Blood Diamonds. V spolupráci s Rakovickym predstavuje celkom novú hudobnú tvár.

„Myslím, že si každý potrebuje rozširovať svoje obzory a v hudbe to platí dvojnásobne. Väčšinou sa držím tej svojej cesty, ale som rád, že sa naše s Marekom stretli a mohli sme pre Vás spraviť tento track,“ hovorí D-Fly na margo novej hudobnej skúsenosti.

„Ako napovedá názov False Lights, všetci niečo hľadáme, ale tých signálov a svetiel je občas z každej strany toľko, že rozlišovať, ktorý je naozaj ten správny, býva ťažké.“ Ako dodáva, spolupráca s poprednými umelcami našej scény mu dáva veľmi veľa a každú z nich si cení. „S Marekom sa mi robí veľmi dobre a budem rád, ak naša spolupráca bude pokračovať.“

Ako Rakovicky a D-Fly na záver prezrádzajú, že počas nahrávania vznikli demá viacerých nových skladieb.

„False Lights“ a „Pills“ sú prvou lastovičkou ich spolupráce a už čoskoro bude nasledovať ďalšia spoločná nahrávka tejto zaujímavej dvojice umelcov. Kto vie, možno táto spolupráca napokon vyústi aj do spoločného EP, necháme sa prekvapiť.

Mgr. Adriána Čahojová a NMR