ROZLÚČKA SO SUBCLUBOM V NOVOM VIDEOKLIPE SKUPINY ĽAHKÁ MÚZA

Ľahká Múza je jednou z najdlhšie pôsobiacich slovenských nezávislých kapiel. Začiatkom roka ju oslovila režisérka Lucia Kašová s ponukou byť súčasťou dokumentárneho filmu o slovensko-českej alternatívnej scéne.

Nakrúcanie sa malo uskutočniť v apríli tohto roku v ikonickom bratislavskom Subclube, ktorý bol po troch desaťročiach úspešného fungovania zatvorený koncom roku 2019 kvôli aktivitám developera novej štvrte Vydrica. Napokon nakrúcanie zrušila pandémia a náhradný termín sa presunul až na júl. Našťastie sa zámer podarilo zrealizovať a okrem dokumentu natočili kameramani kapely Martin Dobias a Ján Peter Háber materiál pre vlastný videoklip kapely Ľahká múza.

Vzhľadom na to, že Ľahká Múza bola jednou z prvých skupín, ktorá vystúpila v U clube (neskôr Subclube) v roku 1993, pre klip si vybrala skladbu, ktorá v ňom v tom čase odznela na ich koncerte.

Je ňou eponymná skladbu z albumu „Tieň Bolesti“ (Zoon records, 1992). Pre účely klipu kapela skladbu zremixovala do aktuálnej zvukovej podoby. Videoklip zostrihal Ján Peter Háber a zachytáva celkovú atmosféru tohto príjemného natáčania.

Okrem kapely v klipe uvidíte aj členov filmárskeho štábu a fanúšikov.

A keďže zostal aj ďalší materiál, kapela sa rozhodla, že druhý videoklip zo Subclubu zostrihá Martin Dobias na skladbu „Chladné Prúdy“. Tá bude viac zameraná na jednotlivé zákutia samotného klubu, čím dá kapela pomyselnú bodku za legendárnym priestorom v brale pod bratislavským hradom.

NMR (foto: archív Ľahká múza)