SADE ZVEREJNILA SKLADBU FLOWER OF THE UNIVERSE

Sade 2018Britsko-nigérijská speváčka Sade zverejnila skladbu Flower of the Universe. Päťdesiatdeväťročná interpretka nahrala novinku pre film Struny času, ktorý sa dostane do slovenských kín 12. apríla. Okrem Sade na soundtrack prispeli aj Sia, Kehlani, Demi Lovato, DJ Khaled alebo Chloe x Halle. Pre speváčku je to zároveň prvá zverejnená skladba po siedmich rokoch.

Spoluprácu so Sade predtým oznámila prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter režisérka fantasy snímky Ava DuVernay. „Nikdy by som nepovedala, že povie áno, ale aj tak som sa spýtala. Bola milá a štedrá. Bohyňa. Spolu sme začali cestu, na ktorú nikdy nezabudnem. Som hrdá, že môžem oznámiť, ze Sade vytvorila originálnu skladbu pre Struny času. Má názov Flower of the Universe a je to splnený sen,“ napísala filmárka. V snímke si zahrali napríklad Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling či Chris Pine.

Sade, celým menom Helen Folasade Adu, začínala ako speváčka v skupine Pride, no po tom, ako sa jej podarilo zaujať nahrávacie spoločnosti, podpísala v roku 1983 sólovú zmluvu a založila vlastnú skupinu Sade. Tá debutovala v roku 1984 nahrávkou Diamond Life, po ktorej nasledovali šalbumy Promise (1985), Stronger Than Pride (1988), Love Deluxe (1992), Lovers Rock (2000) a Soldier of Love (2010). Skupina má na svojom konte štyri hudobné ceny Grammy.

Zdroj článku: Sita (foto: archív)