SAMUEL HOŠEK PREDSTAVUJE VLASTNORUČNE ILUSTROVANÝ KLIP

Slovenský spevák Samuel Hošek zverejnil vlastnoručne ilustrovaný klip piesni „Brooklyn“. Názov skladby napovedá, že vznikla v New Yorku. O hudobnú produkciu sa postaral Jureš Líška z kapely Fallgrapp a gitaru nahral Jakub Šedivý.

New York je mesto mnohých zvukov a je na nás, ako máme nastavené uši a svoju vnímavosť.

„V New Yorku som dával prednosť pozorovaniu ľudí pred preplnenými turistickými pamiatkami. V jeden deň som sa zdržoval v Brooklyne a niekoľko hodín som pozoroval okolie. Úplne obyčajné, každodenné veci ma absolútne fascinovali. Pamätám si, že som kráčal cez križovatku, v pozadí zneli policajné húkačky a vtedy mi napadla melodická linka a nezrozumiteľný text. Okamžite som si to nahral na mobil. Tieto nahrávky z mobilu sa nachádzajú aj na mojom albume Our Time Is Now ako bonusový track. Spojili sme v ňom úplne prvé demoverzie skladieb, ktoré sa prelínajú do finálnych štúdiových nahrávok. Chcel som zaznamenať celý proces tvorenia. Prišlo mi to fajn podeliť sa s poslucháčom o vnútorný backstage“, prezrádza spevák.

„Niektoré svoje skladby vidím vizuálne a tak som sa snažil zachytiť, ako skladba Brooklyn vyzerá v mojej hlave. Neskôr som zistil, že viem vytvoriť na ipade slučku z celého môjho elektronického skicovania a povedal som si, že takto to presne chcem. Páčilo sa mi, že je to čisté a jednoduché. Keďže sa venujem dlhé roky nielen hudbe, ale aj maľovaniu a divadlu, príde mi to ako najprirodzenejšia cesta sebavyjadrenia. Mám rád, keď mám kontrolu nad svojou cestou. Vyrastal som dlhé roky v Petržalke. Paneláky mi prišli vždy tak škaredé a fádne, až som v nich našiel krásu a inšpiráciu. V hlave som si vždy žil svoj New York v Petržalke. Tieto dva celky som spojil do nového klipu. Petržalka vs. Brooklyn“, dodáva.

Samuel na jeseň pred lockdownom otváral so svojou kapelou sobotnajší večer Bratislavských jazzových dní 2021 v Refinery Gallery.

Momentálne účinkuje v pražskom divadle Royal Theatre na Vinohradoch v predstavení The Czech Cabaret Show a venuje sa taktiež hlasovému koučingu na British International School. Minulý rok vystavoval svoje obrazy v Top Auto Premium Gallery a Wcafé.

Okrem spevu sa venuje aj songwritingu a producentskej tvorbe. Spolupodieľal sa na niektorých skladbách pre Nelu Pociskovú, Mira Jaroša, či herca Jána Jackuliaka. Na rok 2022 pripravuje dva žánrovo odlišné projekty, ktoré zatiaľ nechce bližšie špecifikovať.

NMR (foto: press Samuel Hošek)