SKUPINA CLUB DES BELUGAS NEUSTÁLE DOZRIEVA

Club Des Belugas - Strange Things Beyond The Sunny Side (Chin Chin Records, 2019)

Skupina Club Des Belugas pôsobí na hudobnej scéne osemnásť rokov a postupom času sa z nej stala popredná skupina hudobného štýlu nu jazz. Titul „Strange Things Beyond The Sunny Side“ je jej jedenástym štúdiovým albumom.

Club Des Belugas - Strange Things Beyond The Sunny Side

Popularita nie je závislá vždy len od hudby, ale aj od propagandy. A samotná hudba má ešte aj iné prekážky. Stačí, aby sa kapela odlišovala od módnych trendov a už to má ťažšie. Týka sa to aj nemeckej skupiny Club Des Belugas, v ktorej pôsobia medzinárodní hudobníci . Z jej skladieb by bolo možné zostaviť vynikajúci kompilačný album zo žánrov ako nu jazz, downtempo, trip hop, electro swing a lounge music. Toto hudobné spektrum by sa dalo ešte rozšíriť o kaleidoskop brazílskej bossa novy, samby, amerického soulu, afrických, karibských i mnohých ďalších štýlov.

Piesne Club Des Belugas vyšli na viac ako šesťsto kompilačných albumoch, v reklamných spotoch pre firmy ako Samsung, Honda, Kia Nivea, Tesco a dokonca pre nemecký národný futbalový tím.

Objavili sa aj v stovkách televíznych relácií a seriálov ako napríklad Homeland, CSI Miami, CSI New York, Revenge, SYTYCD USA, Oprah Winfrey Show, Dancing with the Star a v mnohých medzinárodných filmoch.

Club Des Belugas

Club des Belugas je v podstate nezávislá skupina, ktorej hudba je zameraná na dospelé publikum. Nie je ani skupinou v obvyklom slova zmysle. Rozdeľuje sa na skupinu štúdiovú, koncertnú i komornú. Zostava muzikantov, speváčok i spevákov sa mení. Do roku 2006 s nimi účinkovala výborná černošská speváčka Brenda Boykin, ktorá pre vydavateľstvo Chin Chin Records nahrala niekoľko vlastných albumov.

Nahrávanie nového albumu „Strange Things Beyond The Sunny Side“ trvalo viac ako dva roky a s výsledkom je spokojná nielen kapela, ale i jej priaznivci. Skupina vo svojej hudbe naďalej využíva hlasy výborných spevákov ako Maya Fadeeva, Anna-Luca, Antoine Villoutreix, Ashley Slater, Iain Mackenzie a výsledok vyznieva ako moderné majstrovské dielo.

Na novinke sa nachádza štrnásť piesní, vrátane troch remixov spriatelených hudobníkov. Všetky nové nahrávky sú ideálne pre bary, kluby i na domáce počúvanie a dáme vám ich možnosť vychutnať si aj v našom vysielaní.

Róbert Gregor (album cover: Johnny Popkess)