SLOVENSKÁ SKUPINA D# PIPL ARAUND ZVEREJNILA SVOJ PRVÝ VIDEOKLIP

Trochu rocku, trochu jazzu a trochu tanečnej hudby. Tak opisujú svoj debutový singel „flo8“ členovia kapely d# pipl araund (čítaj dis pipl araund).

Kapela d# pipl araund vznikla na jar 2019 z nápadu, ktorý vznikal v hlave Jakubovi Valičekovi (bicie) a Jurajovi Glonekovi (saxofón) viac ako dva roky. K nim sa čoskoro pridali hudobne spriaznení zvyšní dvaja členovia skupiny – Vlado Kubalák (gitara) a Ľuboš Kopták (basgitara).

Za svoje pomerne krátke pôsobenie stihla kapela odohrať viacero koncertov s pozitívnymi ohlasmi, napríklad na Bratislavských Jazzových Dňoch 2019, či v rámci projektu In Between Books Sessions. Zabezpečili si aj miesto v „longliste“ ocenení RadioHead_Awards 2019 v kategórii Objav roka.

Ako pribúdali koncerty, tak sa plnil repertoár kapely, ktorý je dnes už pomerne široký. Kapela o tom presvedčila aj zakladateľov nového bratislavského vydavateľstva Well Played Records, ktorí prejavili záujem o spoluprácu.

Spolupráca bola ohlásená na sociálnych sieťach tento týždeň zverejnením piesne s „flo8“, ktorá sa objaví aj na pripravovanom albume kapely.

„Freeride je jazda, ktorú musíš zažiť od začiatku do konca a presne taká je aj skladba flo8,“ vyjadril sa o piesni bubeník Jakub Valiček.

„Názov piesne je pomerne abstraktný, podobne ako i samotný klip. Je našou prvotinou a možno i preto nemá za sebou konkrétny príbeh či zážitok“, dopĺňa Juraj Glonek. „Názov skladby sa dá chápať aj ako spojenie slova Flow a číslice 8, ktorá vyjadruje nekonečno.“

Videoklip zachytáva freeride jazdu saxofonistu Juraja Gloneka v Kirgizstane, ktorá je doplnená o typický kontrastný vizuál kapely, ktorý má experimentálny charakter presne taký, ako aj ich hudba.

Singel „flo8“ vychádza na značke Well Played Records v digitálnej podobe na všetkých streamovacích službách.

Daniel Bdžoch a NMR (foto: press skupiny)