SLOVENSKÁ SKUPINA LOVE MY SCIENCE VYDÁVA ALBUM PERFECT DISORDER

Ústrednou témou čerstvej novinky je návrat k rockovej hudbe a jej tradíciám.

Mladá slovenská elektro-punková skupina Love My Science na čele so speváčkou Inge Rudavskou vydáva debutový album Perfect disorder. Novinka prináša spolu trinásť piesní a poslucháča prevádza rôznymi žánrami od synthwave cez indie, deathrock či electroclash. Všetky piesne pritom spája práve elektronický zvuk.

Obdobie vzniku albumu hodnotí Rudavská ako jedno z najkrajších v jej živote. „Hudba a jej produkcia, to je totiž zmysel mojej existencie. Samozrejme, prišli aj pochybnosti a momenty straty sebadôvery, ale umenie vždy zvíťazí,“ vyjadrila sa nekonvenčná speváčka.

Album podľa Rudavskej dýcha autentickosťou. Na jeho tvorbe sa popri nej a, ako sama hovorí, i jej mimozemskom dvojníkovi, podieľal tiež gitarista zoskupenia Richard Veal. O zvuk a master štúdiovky sa postaral niekdajší zvukár nahrávacieho štúdia a vydavateľstva TC Lemons, v ktorom album vznikal, Filip Pokorný.

Nové skladby Love My Science dýchajú old schoolom, podľa Inge je to však zámer. „Musím sa priznať, že už začínam byť presýtená frázami typu ‚Daj do toho niečo nové! Toto sme už počuli, je to staré!‘ alebo ‚V dnešnej dobe musíš byť inovatívna!‘ Ozajstná hudba tu už bola a nikdy sa nevráti, tak načo ju przniť, radšej zostaňme pri tom, ako to bolo…,“ vyznala sa frontmanka Love My Science.

Nosnou témou albumu, ktorý vznikal zhruba rok a pol, je preto podľa nej práve samotná hudba a návrat k nej.

„Snažíme sa o návrat ku kvalitnej hudbe a tradíciám… A tak isto je témou albumu aj dnešná doba, únik informácií a ich prebytok, nezmyselnosť, osamelosť v dave, chaos či bolesť… Technológia nás dnes spája a zároveň rozdeľuje,“ usúdila Rudavská, ktorá by v nasledujúcich mesiacoch chcela novinku predstaviť svojim fanúšikom a fanúšičkám aj naživo v kluboch.

Priaznivci alternatívneho elektro-punku by mali Love My Science vidieť už 18. apríla v komunitnom priestore Archa v Trnave. „Prisľúbený máme aj koncert v trnavskom Malom Berlíne, tak uvidíme, či sa podarí. Veľmi túžime koncertovať! A festivaly? To je veľký sen, no viete, ako to chodí…“ uzavrela speváčka.

Andrea Fedorovičová a NMR (foto: Michael Mráz)