SLOVENSKÉ DUO BULP PREDSTAVUJE VIDEOKLIP K PIESNI YOURS

BulpZnovu prežiť spomienky

To je téma najnovšieho videoklipu na skladbu Yours z úspešného debutového albumu Yrsa od Bulp. Príbeh, zasadený do obdobia veľmi blízkej budúcnosti, rozpráva príbeh ženy, ktorá pri tragickej udalosti príde o partnera, ale pomocou technológie virtuálnej reality má možnosť vrátiť sa do spoločne prežitých momentov.

Za myšlienkou a spracovaním videoklipu stojí režisér Pavol Čižmár, ktorý režíroval aj video k singlu On the Run, kameraman Michal Fulier a scenáristka Andrea Bandíková. Herecké obsadenie tvorí Gabriela Mihalčínová, Martin Mihalčín a v klipe sa objaví aj samotný autor skladby Samo Štefanec. Videoklip sa natáčal sedem dní v Bratislave a blízkom okolí.

Na výrobe videoklipu sa podieľal štáb v zložení Tomáš Zeman (produkcia), Máté Csuport (strih), Erik Oslanec (vizuálne efekty a grading farieb), Michal Ďuriš a Radka Šišuláková (asistenti kamery), Vierka Dušková a Andrea Štrbová (make-up) a Mária Jurčová (scénografia).

 

 

Bulp spoločne s novým videom avizujú aj krátku jesennú koncertnú šnúru po slovenských a českých kluboch. Tá voľne nadväzuje na jarnú Myrsaka Tour, ktorú absolvovali spoločne s Jimmy Pé, na nadchádzajúce koncerty prizvali ešte mladého elektronického producenta Whithe. V novembri sa Bulp premiérovo predstavia aj na festivale Budapest Showcase Hub v Maďarsku.

Zoznam jesenných koncertov Bulp:

6.10. Brno, Music Lab
12.10. Bratislava, Fuga
21.10. Skalica, Orlovňa
27.10. Košice, Tabačka
3.11. Trenčín, Stejdž
10.11. Trnava, Malý Berlín
17.11. Budapešť, Kuplung
25.11. Dubnica n/Váhom, Doors Pub

Bulp (bio)

Za elektronickým projektom Bulp stojí študent zvukovej skladby na VŠMU v Bratislave Samo Štefanec, ktorý si do svojho pôvodne “one-man” projektu neskôr prizval ako vokalistku a aj občasnú textárku svoju sestru Janu. Pre ich tvorbu sú charakteristické tanečné tempo a melodické linky, sami tvorbu označujú ako “elektronická hudba s melodickým srdcom”. Na domácej hudobnej scéne spôsobil rozruch už ich debutový singel Far Light, ktorý vyšiel v júni 2015 na značkách Deadred Records a Starcastic Records. Nasledovalo vydanie Endian EP (2015, Deadred / Starcastic), z ktorého sa neskôr do rozhlasového éteru dostali aj skladby Moving On a Over. Bulp je označovaný za jeden z najvýraznejších slovenských talentov posledných rokov, čo potvrdilo aj víťazstvo v ankete Rádia_FM Radio_Head Awards 2015 v kategórii Objav roka. V apríli 2017 mu vyšiel opäť na značke Deadred / Starcastic debutový album Yrsa, ktorý bol veľmi priaznivo prijatý fanúšikmi aj odbornou kritikou. Bulp absolvovali množstvo klubových koncertov na Slovensku, v Česku a v Maďarsku a predstavili sa aj na festivaloch Pohoda, Colours of Ostrava, Grape, United Islands of Prague či Liverpool Sound City Festival.

Zdroj článku: Deadred Records (foto: Simona Vráblová)