KING SHAOLIN NAHRALI NOVÝ ALBUM MIND GAME

Skupina King Shaolin je známa najmä svojou popovou hravosťou z ktorej neubúda, no v skladbách na novom albume budete počuť aj vyzretosť a úprimnosť.

Tradičná kingshaolinovská melodickosť je už typickým prvkom ich hudby, vďaka ktorej slovenskú kapelu s anglickými textami rozoznáte hneď na prvé počutie. Teraz King Shaolin prichádza s novým albumom „Mind Game“.

Nový album ukrýva v sebe veľa autenticity, pocitov a zažitých momentov. Na rozdiel od prvého a druhého albumu je o niečo viac vážnejší, menej mainstreamový, ale stále spriaznený s popom, ktorý je blízky spevákovi, skladateľovi i producentovi Domi Stoffovi.

„Tento album sme nazvali Mind Game hlavne kvôli tomu, že máme pocit, že čo vlastne človek robí na Zemi, permanentne je, že bojuje sám so sebou vo svojej mysli. Neustále zápasí s vlastným strachom z toho, ako ho bude vnímať okolie, alebo rieši morálne hodnoty, či poprípade si nevie odpustiť niektoré pochybenia, ktoré počas života spravil. Je to moja výpoveď, ktorá mi pomohla vypustiť všetky veci, ktoré ma v tom období zasiahli, či už pozitívne alebo negatívne,“ prezrádza Domi.

„Mám v sebe pocit hrdosti a naplňujúceho šťastia. Náš tretí štúdiový album Mind Game si už hľadá cestu k ľuďom. Tentoraz to bol pre mňa extra intenzívny zážitok, lebo som po prvýkrát robil celý proces od songwrittingu cez produkciu až k mixáži zvuku. Konečne znie moja hudba tak, ako som to vždy cítil a chcel,“ s úsmevom hovorí Domi, ktorý mal pod palcom celý album v King Shaolin Studios a o master skladby sa postaral Ecson Waldes z českého Biotech Studio. Výsledkom je deväť skladieb už tradične v anglickom jazyku a zmes elektroniky, ale aj akustickej gitary. Príjemný ženský element vnáša hlas Michaely Mäsiarovej v skladbe Oh, Little Boy.

V súčasnej situácii, v ktorej sa ocitol celý svet, ani kapela King Shaolin nestráca entuziazmus a pracuje na zlepšeniach live performance, aby boli pripravená na obdobie, keď sa začne opäť hrávať.

Hľadá vylepšenia svojej svetelno-vizuálnej show a spevák Domi skladá nové skladby. „Mind Game“ je dielo, na ktorom som sa asi najviac priučil, čo sa hudobného remesla týka. No čo som zistil, že najdôležitejšie pri tvorbe je vedieť sa pozrieť na seba zvrchu, vedieť prijať kritiku a byť otvorený absolútnej zmene. Tá otvorenosť človeku nakoniec prinesie vytúžený výsledok. Želám tomuto médiu aj všetkým skladbám, aby čo najviac ľuďom skrášlil deň alebo naopak, aby umožnil poslucháčom vypustiť potlačené emócie,“ dodáva Domi.

Michal Neffe a NMR (foto: Dalibor Babala)