SLOVENSKÉ DUO EA VO VLNÁCH PREKVAPUJÚCICH NÁPADOV

Slovenské duo EA sa po dvoch albumoch piesní s textami v angličtine – Way to Choose (2009), In This World (2013) – znova vracia na hudobnú scénu.

EA - Sisa Latkova

Tentoraz sa EA hlásia s novou piesňou so slovenským textom s názvom „Vo vlnách“. Táto pôvodne bratislavská dvojica ju zverejnila zároveň s jej vizuálnou podobou – videoklipom.

EA, to je pôvab, vášeň, hudobný mix elektronickej hudby, ambientu, gitár a vokálov v zaujímavých chilloutových aranžmánoch.

Toto duo, ktoré dnes pôsobí v Banskej Štiavnici, tvoria speváčka Sisa Latková a gitarista Róbert Borodajkevyč. S novým videoklipom ku skladbe Vo vlnách, otvára poslucháčom i divákom  dvere do farebného, snového sveta. Za kameru sa postavila talentovaná fotografka Zuzana Kněžeková, o postprodukciu a strih sa postaral tvorca nedávno oceneného prvého krátkeho slovenského 3D filmu KUKU, Henrich Žucha (Filmodrom, o.z.).

Ako hovorí Sisa, k vzniku klipu sa viaže úsmevný príbeh.

„Zbúchali sme v jeden deň z paliet prístrešok na drevo. Akonáhle sme ho dorobili, zistili sme, že by mohol mať aj viac využití. Zrazu sme mali izbu, ktorú už bolo treba len zariadiť. Akurát bola u nás na návšteve naša kamarátka Zuzka Kněžeková, ktorá nám pomohla so scenárom pre celý klip. Zavesili sme obraz, priniesli kreslá, lampy, knihy, a zrazu sme mali malú obývačku. Celý klip je vytvorený tromi strihmi. S myšlienkou kaleidoskopu prišiel Heňo Žucha. Najprv sme si chceli len spraviť srandovný večer v kruhu kamarátov, no neskôr z našej spolupráce vzniklo celkom zaujímavé dielko, ktoré by sme radi ukázali aj našim fanúšikom.“

NMR + EA (foto: archív EA)