SLOVENSKÝ HUDOBNÍK DANUBE DANIELS ZVEREJNIL VIDEOKLIP K PIESNI PRUSSIA

Danube Daniels má 28 rokov a pochádza z Popradu.

Danube Daniels

Od roku 2016 pripravuje Danube Daniels svoj debutový album Anorthic, ktorý bude tvoriť séria poprepájaných piesní hľadajúcich paralely medzi emocionálnym svetom človeka a vesmírom. Prvú pieseň s názvom Black Waves nahral  koncom roka 2018. Na svojich skladbách spolupracuje s producentom Erikom „Lososom“ Horákom,  známym zo skupín Noisecut či Zlokot a speváčkou Katarínou Málikovou.

Nová pieseň Prussia vznikla v spolupráci s fotografom Jakubom Gulyásom a magazínom Vogue Czechoslovakia.

Krátka, dvojminútová pieseň  zachytáva príbeh, ktorý vznikal od roku 2013. „Sedel som neskoro večer na lavičke pri stanici Friedrichstrasse v Berlíne  po koncerte skupiny Panic! at the Disco a čakal som na nočný autobus do Prahy, kde som vtedy žil. Bol som zaplavený emóciami, pretože som si len pár desiatok minút predtým splnil sen vidieť svoju obľúbenú kapelu z tínedžerských čias. Pod vplyvom tohto silného zážitku som si dal záväzok, že budem skladať piesne aj ja,“ spomína Danube Daniels. 

O pár mesiacov neskôr odišiel v rámci študijného programu Erasmus do Paríža, kde začal písať texty o ľuďoch, ktorých stretával. Vznikal koncept, ktorý Danube Daniels pracovne nazýval Paris EP a jeho súčasťou bol aj zárodok skladby Prussia. Po návrate do Prahy sa objavili aj nové námety na piesne a parížske EP zostalo nedokončené.

Lenka Brozmanová a NMR (foto: Jakub Gulyás)