SLOVENSKÝ PRODUCENT BULP ZVEREJNIL SKLADBU MAHRI

Samo Štefanec alias Bulp nedávno odprezentoval nový koncertný program a taktiež oznámil, že sa vo svojej tvorbe zameria viac na tanečnú hudbu.

Nový trend sa začal prejavovať už na minuloročnom EP „Parvin“ a zreteľne pokračuje aj singlom „Mahri“, ktorý vyšiel 2. decembra 2021 tradične na značke Deadred Records.

Bulp v novej piesni kombinuje údernú break-beatovú rytmiku s prenikavými basovými frekvenciami, hutnými syntetizátorovými linkami a rytmicky posekanými vokálnymi samplami, podporujúcimi atmosféru skladby.

Skladba „Mahri“ je nazvaná podobne ako predošlé single podľa ženského mena. Prezentuje produkciu Sama Štefanca v razantnejšej podobe, s rýchlejším BPM a nekompromisným prístupom.

„Prvé nápady na túto vec vznikli počas jednej večernej jam session s Ivanom Ďurkechom, keď sme skúšali kombinácie zvukov syntetizátora Moog Sub 37 s rôznymi perkusívnymi samplami. Dalo by sa povedať že tento singel voľne nadväzuje na štýl produkcie, ktorý bol v skladbe Oona na poslednom Parvin EP. Menej melodický a viac živelný. Chcel som to tu ale posunúť ešte o niečo ďalej, zvlášť čo sa týka práce s basovými linkami a frekvenciami,“ hovorí o charaktere skladby samotný producent.

Bulp je producentom skladby i autorom mixu. Ivan Ďurkech spolupracoval pri tvorbe syntetizátorových sekvencií.

Mixáž sa odohrala vo Wave Label Studio v Bratislave a o mastering sa postaral Tomáš Karásek z Gargle & Expel Studio v Prahe. Autorom titulnej fotografie obalu je Matúš Kaščák.

Singel vychádza 2. decembra 2021 digitálne na všetkých známych streamovacích platformách. Vytvorenie nahrávky z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bulp bude v januári 2022 zastupovať slovenskú elektronickú hudbu na najväčšom showcaseovom festivale Eurosonic v holandskom Groningene.Jeho oceňovaný klubový set podporí svojimi sugestívnymi vizuálmi Vlado Ďurajka alias Autumnist.

Natália Husárová a NMR (foto: Ján Čechovský)