SPACE RECORDER ZVEREJNILI VIDEOKLIP K PIESNI CHYBA JE VO MNE

Bratislavská skupina Space Recorder začiatkom roka zverejnila prvýkrát pesničky v slovenčine na EP  názvom Chyba je vo mne. Nedávno uviedla k rovnomennej piesni aj videoklip.

Space Recorder - Chyba je vo mne

Kapela nahrala slovenské EP s dvomi skladbami Chyba je vo mne a Máme sa fajn. „S produkciou nám pomáhal známy slovenský producent a hudobník ErikLosos“ Horák. Spolu s Erikom sme sa zhodli, že práve tieto dve skladby sú z našej najnovšej tvorby najsilnejšie. K obom pesničkám sme plánovali spraviť klip, prvý je ku Chyba je vo mne,“ povedal gitarista Richard Ďurana, ktorý je aj autor oboch skladieb.

„Je to pesnička o pohnutom vzťahu s otvoreným koncom a silnou vnútornou reflexiou. Presne v tomto duchu sme chceli poňať aj klip. Aj keď sa môže zdať, že ide o koniec lásky, nie je to jednoznačné. Nechceli sme všetko vysloviť a úplne dopovedať a myslím, že tento moment najlepšie vystihuje záver videa,“ hovorí Alexandra Malá, speváčka kapely.

Aj keď kapela Space Recorder bola rozhodnutá natočiť video vo vlastnej produkcii, so scenárom kapele pomohla mladá scenáristka Veronika Gregušová, ktorá načrtla jeho príbeh i nosné scény.

„Text, hudba aj nálada pesničky majú v sebe jemný kontrast. Ten sme chceli zachytiť aj v klipe. Je to koniec, prestávka alebo iný začiatok vzťahu? Je to láska, alebo neláska? Sú to milenci alebo priatelia? Je to v Bratislave, Paríži alebo v Ružomberku? Tomu sme prispôsobili aj výber hereckej dvojice. Aj keď sú Sophia a Denis neherci, myslím, že sa nám nakoniec ten krásny kontrast podarilo zachytiť,“ hovorí basgitarista Timotej Strieš, ktorý tiež pomáhal s tvorbou videa.

“Sophia sa sťahuje od frajera. Spomína si pri tom na krásne chvíle, úsmevy a objatia, ktoré spolu zažili. Vie, že ho má rada, ale bojí sa niesť bremeno lásky,” vysvetľuje Saša.

„Jar bola upršaná a studená, dlho sme čakali na pekný slnečný deň. Vedeli sme, že chceme robiť dlhé pomalé zábery, pre ktoré je prirodzené svetlo tým najkrajším efektom. Hlavne ak natáčate v exteriéri aj interiéri,“ vysvetľuje gitarista Roman Piška a autor videa, a pokračuje: „Emócia je v umeleckom vyjadrení to, čo rozvibruje vnútro pozorovateľa. V hudbe ju máme, výzva bola preniesť ju aj do obrazu.“

Ako sa to skončí? Dozviete sa, ak si pozriete videoklip…

Richard Ďurana + NMR