ZUZANA MIKULCOVÁ ZVEREJNILA 360-STUPŇOVÝ VIDEOKLIP K PIESNI KIS KECE LÁNYOM

Maďarská ľudová pieseň z roku 1907 má podľa speváčky u jej fanúšikov a fanúšičiek veľký ohlas.

Slovenská speváčka Zuzana Mikulcová zverejnila 360 stupňový videoklip k pesničke Kis Kece Lányom. Maďarskú ľudovú pieseň so svadobným motívom, ktorú zapísal Béla Bartók ešte v roku 1907, Mikulcová zaradila v skrátenej verzii ako skrytý song aj na svoj aktuálny album Dievča (2018). „Ak sa k nej niekto dopracoval, tak bola takou čerešničkou nad celým albumom. A keďže má aj na koncertoch veľký úspech, chceli sme ju povýšiť na live verziu zo zaujímavého priestoru,“ povedala speváčka pre agentúru SITA.

Videoklip nakrútili v židovskej synagóge v Stupave. „Tá je prekrásna. Chceli sme fanúšikom dopriať aj originálny akustický a vizuálny zážitok z tohto priestoru, tak sme sa rozhodli pre 360-stupňové video. Nech má poslucháč a divák pocit, že je tam s nami a môže si spraviť takú virtuálnu prehliadku synagógy, ktorá nie je bežne prístupná,“ uviedla Mikulcová.

Video v produkcii Dominika Janovského nakrúcali pred dvomi týždňami počas veľkých horúčav. „Nakrútili sme asi osem verzií klipu, všetky boli vzhľadom na improvizačnú časť piesne iné, zverejnili sme napokon poslednú. Synagóga bola veľmi chladná, čo bolo na jednu stranu príjemné, no už po prvej hodine nám bola veľká zima. Je to vidieť aj vo videu v podobe našej ‚šedej eminencie‘ a zvukára Andreja Hrušku, ktorý naobliekaný sedí za počítačom a sleduje nahrávanie. Michal Šelep hrá na kontrabas, vďaka videu môže poslucháč prelustrovať každý jeho pohyb na hmatníku,“ priblížila interpretka, ktorá už v tejto chvíli vkladá podľa vlastných slov energiu i do príprav blížiaceho sa turné.

„Keďže sme po vydaní albumu museli mať kvôli prírastkom do rodín v rámci kapely niekoľkomesačnú pauzu, dôjde na koncerty k albumu až na jeseň. Budeme na nich predstavovať celý album Dievča, hrať prevažne piesne z neho. Začíname už koncom augusta v Rimavskej Sobote na Jazztivale a následne navštívime mestá ako Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš alebo Prešov,“ vymenovala Mikulcová. „Veľmi sa na to tešíme, pretože sme ešte nemali veľa možností zahrať si album Dievča pred ľuďmi. Bude to skvelá príležitosť aj pre fanúšikov, aby si prišli tie skladby naživo vypočuť,“ poznamenala.

SITA (foto: Michal Záhornácky)