SPARKS DOKONČUJÚ ALBUM A STEADY DRIP, DRIP, DRIP

Skupina Sparks pripravuje aj filmový muzikál Annette.

Americká kapela Sparks bude mať nový album A Steady Drip, Drip, Drip. Novinka sa dostane na trh 15. mája. Ron (klávesy) a Russell (spev) Maelovci zverejnili aj dátumy európskeho turné, kde sa počas októbra zastavia v Nórsku, Švédsku, Dánsku, Nemecku, Holandsku, Belgicku, Francúzsku, Veľkej Británii a Írsku. Súrodenecké duo takisto pripravuje svoj vlastný filmový muzikál Annette, v ktorom sa predstavia Adam Driver a Marion Cotillard. Réžiu má na starosti Leos Carax. Fanúšikovia a fanúšičky sa môžu tešiť aj na nový dokument o kapele, na ktorom pracuje režisér Edgar Wright.

Počiatky kapely Sparks siahajú do roku 1968, keď bratia pomáhali zakladať zoskupenie Halfnelson, ktoré neskôr premenovali na Sparks.

Na svojom konte majú množstvo albumov, pričom zatiaľ naposledy uviedli na trh nahrávku Hippopotamus (2017). Medzi známe skladby formácie, ktorá počas kariéry vystriedala niekoľko hudobných žánrov, patria napríklad This Town Ain’t Big Enough For Both Of Us, Cool Places (feat. Jane Wiedlin), When I Kiss You (I Hear Charlie Parker Playing), The Number One Song In Heaven, When I’m With You, I Predict alebo When Do I Get To Sing ‚My Way‘. V roku 2015 vydali s kapelou Franz Ferdinand spoločný album FFS, ktorý predstavili aj na trenčianskom festivale Pohoda.

SITA (foto: press Sparks)