STILL CORNERS A HYPNOTICKÝ POP NA ALBUME THE LAST EXIT

Still Corners - The Last Exit (Wrecking Light Records, 2021)

Still Corners je britské dream-popové duo, ktoré tvoria skladateľ a producent Greg Hughes a speváčka Tessa Murray. Ich atmosférická hudba má silné vnútorné napätie, temný podtón a miestami sprostredkúva pôvab mysterióznych filmov Davida Lyncha.

Still Corners existujú od roku 2007. Svoje prvé albumy „Creatures of an Hour“ (2011) a „Strange Pleasures“ (2013) nahrali pre známe americké vydavateľstvo Sub Pop, pre ktoré nahrávala napríklad aj známa americká skupiny Nirvana.

V nadväznosti na predchádzajúce tituly Dead Blue (2016) a Slow Air (2018) sa Still Corners v súčasnosti vracajú s novým albumom The Last Exit, ktorý je o otvorenej ceste.

Greg o tom hovorí: „Vo svete, v ktorom si každý myslí, že sú zaplnené všetky rohy mapy, som presvedčený, že existuje niečo nad rámec toho, čo vidíme a cítime – niečo večné.“

Duo sa stalo známe najmä vďaka svojmu zvuku, ktorý evokuje temnú púšť. Nový album vás pozve na hypnotickú cestu, na schátrané mesta a tajomné tvary na obzore. Tento hudobný výlet evokuje stieranie hranice medzi tým čo je a čo nie je.

Greg k tomu dodáva: „Našli sme niečo tam vonku v púšti – niečo v rozľahlej krajine, ktorá pretrvala večne.“

Na novom albume „The Last Exit“ sa nachádza jedenásť piesní.

Okrem zasneného prejavu speváčky Tessy Murray v nich počuť jemný zvuk tradičných hudobných nástrojov ako gitara, bicie, klávesy, harmonika, či bendžo.

Medzi najdôležitejšie piesne albumu patria skladby „The Last Exit“, „White Sands“ a „Shifting Dunes“. Všetky nahrávky evokujú priestor púšte, nekonečne plynúcu oblohu a zároveň aj hudbu, ktorú tvorila speváčka Lana Del Rey, spevák Chris Isaac, alebo aj ich americkí žánroví kolegovia Mazzy Star, či Calexico. Je to pop, ktorý neurazí a na mnohých bezpečne zapôsobí.

Róbert Gregor (foto: press Still Corners)