AGI HLAVENKOVÁ PREDSTAVUJE NOVÝ SINGEL V ÚDOLÍ VRÁN

Slovenskú speváčku Agi Hlavenkovú môžete poznať z talentových súťaží i koncertov. Svoju vlastnú tvorbu uviedla piesňou „Vesmír“ v roku 2019. Odvtedy pripravovala nové skladby a uvažovala o svojom hudobnom smerovaní. Nový rok začala zverejnením singla „V údolí vrán“, pre vydanie ktorého si vybrala špeciálny dátum: 21.01.2021.

„Ubehol takmer rok a pol od Vesmíru a ja si veľmi dobre uvedomujem, že už je najvyšší čas dať von niečo ďalšie. Minulý rok sa mnohé veci skomplikovali a to nie len kvôli Covidu, no tento rok sa teším na vydávanie pesničiek vo veľkom,“ hovorí Agi, ktorá má tento rok v pláne vydať aj svoje debutové EP.

Skladba V údolí vrán vznikla približne pred dvomi rokmi a už vtedy Agi vedela, že ju chce raz vydať ako singel.

„Túto pesničku mám veľmi rada, lebo sa v nej spája veľa prvkov, ktoré mám rada na hudbe všeobecne. Dúfam, že osloví aj ďalších ľudí,“ dodáva Agi.

Na skladbe je zaujímavé spojenie rytmickej živelnej hudby a skôr pochmúrneho textu.

Agi o tom hovorí: „Tento fenomén sa dá nájsť aj v ďalších mojich skladbách. Páčia sa mi kontrasty. Tiež sa mi páči, keď je hudobná zložka chytľavá a zároveň text zmysluplný, na zamyslenie. Skladba tak má viac vrstiev – najprv vás chytí napríklad dobrý rytmus a text nevnímate, no keď skladbu počúvate viackrát, zistíte, že aj text má niečo do seba. Netvrdím, že to takto musí cítiť každý, samozrejme, že je to subjektívne, no mám rada tento aspekt v hudbe a snažím sa ho pretaviť aj do svojej tvorby.“

Na nahrávke môžeme počuť hrať aktuálnu zostavu Aginej kapely.

Tvoria ju Robert Spurný (gitara), Damian Szabó (klávesey), Jakub Kolesár (basea) a Dominik Špuler (bicie). Skladba bola nahraná v štúdiu Lavagance a na vizuále k skladbe sa podieľali Martina Čulíková, Samuel Eisner a Juraj Staráček.

„Keď tvorím, prvotný nápad musí vychádzať zo srdca, no potom to chce veľa premýšľania nad tým, ako tento nápad doviesť k čo najlepšej finálnej podobe. No a k tomuto samozrejme potrebujem aj iných ľudí, ktorí mi finálnu podobu pomôžu sformovať. Za týchto ľudí som veľmi vďačná, lebo viem, že nájsť takých nie je úplne jednoduché,“ dodáva speváčka, ktorá dúfa, že svojou tvorbou prinesie na slovenskú hudobnú scénu niečo nové a hodnotné.“

NMR (foto: press Agi Hlavenková)