SWANS ZVEREJNILI ALBUM LEAVING MEANING

Michael Gira a gitarista Norman Westberg (Swans) vystúpia 28. a 29. októbra s vo Varšave alebo 31. októbra v Kyjeve.

Swans
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Americká kapela Swans zverejnila album Leaving Meaning. Novinka sa dostala na trh 25. októbra a obsahuje dvanásť piesní. Z nich formácia najnovšie predstavila skladby „It’s Coming It’s Real“ a „Hanging Man“. O produkciu piesní sa postaral ich autor, líder skupiny Michael Gira. Medzi hosťami sa objavia Thor Harris, Norman Westberg, Ben Frost, Baby Dee, The Necks či Anna a Maria von Hausswolff.

„Leaving Meaning je prvý album od Swans po tom, ako som rozpustil zostavu hudobníkov, ktorí prispeli do kapely v období 2010 až 2017. Swans teraz tvorí zostava muzikantov, ktorých som vybral na základe ich hudobného a osobného charakteru,“ vyjadril sa Michael Gira, ktorý s gitaristom Normanom Westbergom vyrazí aj na turné. V rámci koncertnej šnúry sa predstavia napríklad 28. a 29. októbra vo Varšave alebo 31. októbra v Kyjeve.

Swans vznikli v roku 1982 v New Yorku. V máji 1983 vydali debutový album Filth, po ktorom nasledovalo ďalších 13 štúdioviek. Na konte majú aj niekoľko kompilácií, koncertných záznamov, EP nahrávok či single ako New Mind, Can’t Find My Way Home alebo Saved. Formácia mala v období 1997 až 2010 prestávku.

Zoznam piesní albumu Swans – Leaving Meaning:

01 Hums
02 Annaline
03 The Hanging Man
04 Amnesia (ft. Anna and Maria von Hausswolff)
05 Leaving Meaning (ft. The Necks)
06 Sunfucker (ft. Anna and Maria von Hausswolff)
07 Cathedrals of Heaven
08 The Nub (ft. Baby Dee and the Necks)
09 It’s Coming It’s Real (ft. Anna and Maria von Hausswolff)
10 Some New Things
11 What Is This
12 My Phantom Limb

SITA (foto: Jennifer Gira)