TATRA FLOWERS OTVORÍ MULTIINŠTRUMENTALISTA MICHAL SMETANKA

Okrem neho sa na festivale predstavia aj skupiny Longital, Billy Barman, Vidiek a Modré Hory a vystúpia na ňom aj Sisa Fehér, Kiril Stoyanov a mnohí ďalší.

Tatra Flowers

Tretí ročník Tatra Flowers, ktorý sa uskutoční v posledný augustový deň na siedmich miestach vo Vysokých Tatrách, otvorí polnočný koncert skladateľa, pedagóga a multiinštrumentalistu Michala Smetanku. Jeho vystúpenie si budú môcť záujemcovia a záujemkyne vychutnať v evanjelickom kostole v Tatranskej Lomnici.

Sobotu spríjemnia návštevníkom a návštevníčkam Tatier koncerty skupín Longital, Billy Barman, Vidiek či Modré Hory. Okrem nich vystúpia aj dvojica Vec a Škrupo, talentovaná multižánrová speváčka a hudobníčka Sisa Fehér, bulharský hudobník Kiril Stoyanov známy svojou hrou na bicích nástrojoch spolu s huslistkou Luciou Harvanovou, pop-folkový spevák a pesničkár Ado Juráček, folková speváčka a gitaristka Soňa Horňáková či kanadský pesničkár s africkoamerickými a slovenskými koreňmi Milan André, ktorý v decembri minulého roku vydal v Slnko Records svoj debutový album Who Am I?

Ich koncerty si budú môcť návštevníci a návštevníčky Tatier vychutnať na Skalnatom plese, Hrebienku, v Starom Smokovci, v galérii Poliankovo v Tatranskej Polianke či priamo v Tatranskej Lomnici, kde sa Tatra Flowers stane súčasťou ukončenia Tatranského kultúrneho leta.

Michal Smetanka tam na poludnie vystúpi po druhý raz i so svojou skupinou KarpaTon a pre rodiny s deťmi povedie i zaujímavý workshop, na ktorom si záujemcovia a záujemkyne budú môcť vyskúšať rôzne nástroje. V programe je tiež tradičná charitatívna dražba mesta Vysoké Tatry a v podvečer sa priestor tamojšieho parku premení na prírodné kino, v ktorom režisér Rasťo Hatiar premietne dva krátke filmy a celovečernú snímku Vrcholová príťažlivosť (2018) o Petrovi Hámorovi za osobnej účasti známeho horolezca.

Keďže sa bude festival opäť niesť v ekologickom duchu, zapoja sa do jeho programu aj zástupcovia TANAP-u, vďaka ktorým budú môcť rodiny s deťmi na Popradskom plese bližšie spoznať Tatry, ich históriu, flóru, faunu a pripomenú si, ako sa v Národnom parku správať.

„V spolupráci s TANAP-om sme opäť pripravili edukatívno-zážitkovú zónu, ktorú po minulé roky navštívilo veľké množstvo návštevníkov. Tešíme sa, že táto milá spolupráca pokračuje aj tento rok,“ vyjadril sa organizátor podujatia František Tököly, ktorého podľa vlastných slov rovnako tak teší i účasť a pozitívny postoj interpretov, ktorí majú k prírode veľmi blízko a aktívne podporujú jej ochranu.

Festival pomáha z verejných zdrojov realizovať Fond na podporu umenia. Všetky koncerty a sprievodné podujatia okrem večernej párty budú podľa organizátorov podujatia zadarmo.

SITA (foto: Facebook)