On air
Next
Správy

THE CURE SÚ PRVOU HVIEZDOU FESTIVALU COLOURS OF OSTRAVA 2019

10.10.2018

The CureBritská kapela The Cure sa stáva prvou potvrdenou hviezdou medzinárodného hudobného festivalu Colours of Ostrava 2019.

“Lepšiu a slávnejšiu kapelu si k osemnástemu ročníku nášho festivalu, teda k ‚vstupu do dospelosti‘, nemôžeme ani priať. Je to pre nás veľká pocta a splnený sen. Však The Cure patria k najväčším legendám rockovej hudby, ovplyvnili niekoľko generácii hudobníkov a kapiel. Aj keď tento rok oslávili už 40 rokov svojej existencie, The Cure jednoducho nestarnú,” hovorí s nadšením riaditeľka festivalu Zlata Holušová.

The Cure založil spevák a gitarista Robert Smith v anglickom meste Crawley. Svoje prvé vystúpenie odohrala kapela v roku 1978 a do súčasnosti absolvovala cez 1500 koncertov. Za dobu svojej existencie vydali The Cure 13 štúdiových albumov, niekoľko koncertných filmov, živých albumov aj soundtrackov, viac ako 40 singlov, niekoľko kníh a výber najväčších hitov. Kapelou prešlo celkovo trinásť členov a v súčasnej dobe vystupujú The Cure v zostave: Robert Smith – spev, kytary, Simon Gallup – basgitara, Jason Cooper – bicie, Roger O’Donnell – klávesy a Reeves Gabrels – gitary.

Viac informácií nájdu fanúšikovia na www.thecure.com/bio.

Osemnásty ročník festivalu Colours of Ostrava sa uskutoční od 17. do 20. júla 2019 opäť v úchvatnom industriálnom areáli ostravských Dolních Vítkovic. Program na 20 scénach ponúkne cez 350 programových bodov – pri koncertoch viac ako 120 zahraničných a domácich kapiel taktiež diskusie v rámci medzinárodného fóra Meltingpot, divadlá, workshopy, filmy, výtvarné inštalácie a ďalšie aktivity.

Zdenko Hanout (foto: Andy Vella)